Brak efektu leczenia infekcji Helicobacter pylori u pacjentów z dyspepsją niewydolnością ad 7

W naszym badaniu mniej niż 3 procent pacjentów miało owrzodzenie trawienne podczas obserwacji i wszystkie oprócz jednego z wrzodów wystąpiły u pacjentów z przetrwałym zakażeniem H. pylori. Wyniki te sugerują, że nie uwzględniliśmy pacjentów z chorobą wrzodową, ale nie mieli jej na podstawie badania endoskopowego, a zamiast tego obejmowali tylko pacjentów z niestrawnością niewrzodową. Wnioskujemy, że chociaż wyeliminowanie zakażenia H. pylori może pomóc w zapobieganiu lub leczeniu choroby wrzodowej, nie jest prawdopodobne, aby odgrywało główną rolę w leczeniu objawów u pacjentów z niestrawnością niewrzodową. Finansowanie i ujawnianie informacji
Wspierane przez Astra Hässle i przez grant (31.43240.95) ze Szwajcarskiej Narodowej Fundacji Nauki (dla Dr. Bluma).
Drs. Stolte i Theodórs byli konsultantami dla Astra Hässle. Dr Talley był konsultantem dla Astra Hässle i dla Abbott Laboratories.
Jesteśmy wdzięczni dr Madeline Frame za pomoc przy redagowaniu i redagowaniu manuskryptu; dr Jörgen Naesdal, który był doradcą medycznym w Grupie Dyspepsia w Astra Hässle; oraz wszystkim pozostałym pracownikom, którzy wzięli udział w badaniu.
Author Affiliations
Z Wydziału Gastroenterologii, Centre Hospitalier Universitaire Vaudois, Lozanna, Szwajcaria (ALB); Wydział Medycyny, University of Sydney and Nepean Hospital, Sydney, Australia (NJT); Departament Gastroenterologii, szpitale Meath-Adelaide, Trinity College, Dublin, Irlandia (CO); Wydział Gastroenterologii, Centrum Nauk o Zdrowiu Królowej Elżbiety II, Halifax, NS, Kanada (SVZ); Uni-Klinik Otto von Guericke, Gastroenterologie, Magdeburg, Niemcy (JL); Instytut Patologii, Klinikum Bayreuth, Bayreuth, Niemcy (MS); Departament Gastroenterologii, University of Cape Town i Groote Schuur Hospital, Cape Town, South Africa (JAL); Oddział Chirurgii, Szpital Värnamo, Värnamo, Szwecja (AS); Oddział Gastroenterologii, Szpital św. Jospha, Hafnarfjordur, Islandia (AT); Departamenty Badań Klinicznych (MS, EB-S.) i Statystyki (Dz.U.), Astra Hässle, Mölndal, Szwecja; oraz Departament Biomedycyny i Chirurgii, Szpital Linköping, Linköping, Szwecja (EB-S.).
Prośba o przedruk do Dr. Bluma z Wydziału Gastroenterologii, Centre Hospitalier Universitaire Vaudois, CH-1011 Lozanna, Szwajcaria. Inni członkowie Omeprazolu plus Klarytromycyna i efekt amoksycyliny po roku od leczenia są wymienione w Dodatku.

dodatek
Oprócz autorów, inni członkowie Omeprazolu i klarytromycyny oraz efekt amoksycyliny po roku od leczenia były następujące: Austria – G. Brandstätter; Kanada – K. Peltekian, B. Badley, J. Love, D. Leddin, C. Williams, B. O Brien, A. Barkun, S. Mayrand, D. Daly, D. Cleland, N. Chiba, A. Cockeram, H. Conter, M. Trager, A. Cameron, J. Graham, M. Burnstein, C. Dallaire, B. Rousseau, J. Deneault, W. Depew, J. Simon, W. Paterson, P. Gagnon, G. Routhier, O. Gagnon, J. Michaud, D. MacIntosh, J. Fardy, R. Bursey, N. Marcon, G. Kandel, G. Haber, P. Kortan, G. Morgan, J. Milton, P. Pare, R. Dubé, D Lévesque, M. Bradette, M. Boivin, P. Poitras, I. Prokopiw, R. Reynolds, M. Belsheim, H. Preksaitis, D. Lloyd, L. Cohen, F. Saibil, D. Hemphill, H. Steinhart, D. Baron, R. Ward, D. Putnam, R. May, A. Watier, J. Dubois, H. Haddad; Niemcy – M. Menges, W. Brandt, H.-U. Klör, P. Hardt, M. Özcürümez, W. Doppl, H. Schnell-Kretschmer, H. Wurzer, H. Ahrens, L.-H. Griem, U. Pannewick, B. Marowski, H.-J. Schulz, I. Ajer, N. Städler, K. Gail, B. Albrecht, A. Velthof, M. Frömmel; Islandia – K. Örvar, S. Kristjánsdóttir, Ó. Gunnlaugsson, B. .jó.leifsson, H. Gu.jónsson, A. Bö.varsson, S. Ólafsson; Irlandia – M. Buckley, J. Lee, N. Breslin, C. Fallon, C. Forkin, D. McNamara, S. Montague, D. Weir, B. Ryan, N. Mahmud, S. McKiernan, D. O Toole, D. Kelleher, V. Pippet; Republika Południowej Afryki – T. Winter, A. Cariem, W. Osler, G. Smit, G. Adams, C. van Rensburg, A. Thorpe, E. Wilken, A. Simjee, F. Makumbi, P. Soni; i Szwecja – K. Melén, B. Bergman, L. Carling, L. Svedberg, H. Törnblom, G. Engström, P. Götell, H. Forsell, B. Ohlin, B. Hallerbäck, E. Johnsson, T. Hallgren , O. Anker-Hansen, M. Hellblom, B. Jaup, I. Kagevi, T. Lind, C. Lindström, G. Lundeg.rdh, J. Martinsson, E. Tveit, P. Unge i P. Park.
[więcej w: diklofenak, oprogramowanie stomatologiczne, bromazepam ]
[hasła pokrewne: bimatoprost, wieszaki na medale, hostessy fordanserki ]
[hasła pokrewne: omega kleszczów, oparzenia chemiczne, oparzenia pierwsza pomoc ]