Prawdziwi chłopcy: ratowanie naszych synów przed mitami z dzieciństwa ad

Być może bardziej mrocznie, wydaje się, że możemy leczyć i naprawiać nie tylko chorych i niedorozwiniętych chłopców, ale także samą chłopięctwo. Z tego nieprzyjemnego klimatu podnoszą się głosy pełne nadziei i uzdrawiające, w tym Williama Pollacka, autora Prawdziwych chłopców . Pollack, psycholog kliniczny, który również kieruje Centrum Medycznym Harvard-McLean dla mężczyzn, przez ponad dekadę ciężko myślał o współczesnej męskiej kondycji.
Współautor, wraz z R. Williamem Betcherem, In a Fallen Heroes: The Recreation of Masculinity (New York: Atheneum, 1993) i redaktor A New Psychology of Men (New York: Basic Books, 1995), Pollack bacznie na wczesnych relacjach rodzicielskich chłopców i znalazł to, co nazywa normatywną traumą, normatywną , ponieważ każdy chłopiec boryka się z wyzwaniami związanymi z płcią w pogodzeniu się z matką i różnicami w stosunku do matki. W odpowiedzi na męską traumę istnieją zarówno rezolucje o leczeniu, jak i patologiczne aresztowania, a wiele z tego, co Pollack ma do powiedzenia w odniesieniu do chłopców, dotyczy tego, w jaki sposób rodzice i nauczyciele mogą promować to pierwsze. Tutaj może Pollack jest w najlepszym wydaniu. Utrzymuje, że oszczędnym rozwojem w doświadczeniu chłopca jest empatia – ale zrozumienie empatii w nieco powiększony sposób. Pollack błędnie analizuje wcześniejsze badania w celu zdefiniowania transakcji empatycznych tak wąsko, aby wykluczyć bardziej zdecydowane, bardziej zabawne zachowania. Lub po prostu ograniczyliśmy nasze zrozumienie empatii do jej tradycyjnie kobiecych wyrażeń. Głodni empatii (słusznie poczęci) chłopcy defensywnie napełniają się w nieatrakcyjnych, aspołecznych pozycjach; pielęgnowani empatycznie – przy udziale mężczyzn – chłopcy ewoluują w silnych, wielowymiarowych, empatycznych mężczyzn.
Prawdziwi chłopcy składają się ze skróconych wyników badań, obserwacji klinicznych i prostej porady, jak posuwać chłopców wzdłuż ich trajektorii rozwojowej. Pollack kieruje sensownym kursem pośrednim przez kwestie potencjalnie dzielące. Na przykład ostrzega czytelników przed łatwą tendencją do błędnego postrzegania zwykłego rozwoju męskiego jako zaburzenia niedosłyszące lub zaburzenia nadpobudliwości psychoruchowej, ale przypomina nam, że w niektórych przypadkach interwencja medyczna i lecznicza jest dobrą praktyką.
Pollack jest w solidnej kontroli naukowej nad bieżącymi badaniami i dostarcza przejrzystego, obiektywnego przewodnika dla tak delikatnych zagadnień jak geneza orientacji homoseksualnej i humanitarna reakcja na pojawiających się chłopców homoseksualnych. W kategoriach konwersacyjnych, nietechnicznych Pollack wskazuje drogę naszym najpoważniejszym zmartwieniom na temat współczesnej męskości: irracjonalne zaabsorbowanie bronią i chaosem, rosnąca skłonność do samozniszczenia, znacznie gorsze wyniki w nauce niż dziewczęta, niepokojąca tendencja do ryzykownych i przestępczych zachowań .
Zarówno indywidualni opiekunowie jak i instytucje znajdą wiele do rozważenia w prawdziwych chłopcach. I znowu najlepszą wiadomością może być to, że możemy rozważyć, co jest dobre dla chłopców bez niepotrzebnej winy ideologicznej. Być może nie ma przesady w sugerowaniu, że współczesny amerykański obraz dzieciństwa został zachmurzony. Niewątpliwie słuszne założenie o równej wartości każdego dziecka zostało błędnie przetłumaczone jako mandat do traktowania chłopców i dziewcząt W konsekwencji odkrywamy wątpliwe luki i deficyty oraz uprawnienia, w których kiedyś stwierdziliśmy charakterystyczne męskie i kobiece zachowanie. Albo, co gorsza, próbujemy leczyć lub przekształcać jedną płeć w kontury drugiego – lub przypuszczalnie normalnego dziecka.
Prawdziwi chłopcy to przemyślany krok w oczyszczaniu ideologicznego powietrza. Być może z równie bystrymi i wspaniałomyślnymi Prawdziwymi Dziewczynami moglibyśmy zająć się potrzebami dzieci z odpowiednio szacunku i miłości.
Richard A. Hawley, Ph.D.
University School, Hunting Valley, OH 44022

[hasła pokrewne: disulfiram, celiprolol, bromazepam ]
[patrz też: Choroba Perthesa, przeciski pod drogami, blinatumomab ]
[więcej w: operacja kręgosłupa szyjnego, gimnazjum lubasz, orteza na kolano ]