Wzrost w pierwszym trymestrze i ryzyko niskiej masy urodzeniowej ad

Kryteria te zostały spełnione przez 11 314 z 26 701 nieistniejących spraw. Kryteria włączenia do historii miesiączkowej były takie, że data pierwszego dnia ostatniej miesiączki była zapisana jako pewna, że kobieta nie przyjmowała doustnego środka antykoncepcyjnego w ciągu ostatnich 3 miesięcy i że regularny 28-dniowy cykl menstruacyjny. Spośród 11 314 kobiet bez kryteriów wykluczenia, które przeszły wczesne badanie USG, 4229 spełniło kryteria włączenia do menstruacji i zarejestrowało masy urodzeniowe ich niemowląt.
Analiza danych
Celem analizy było odniesienie wzrostu w pierwszym trymestrze do wyniku ciąży. Różnica między rzeczywistą a przewidywaną długością korony i ropu wyrażona została w dniach ciąży – to jest w szacowanym wieku w dniach po miesiączce, zależnie od długości korony i rrupa minus liczba dni braku miesiączki (tj. Liczba dni od początku ostatniej miesiączki). Różnica ujemna wskazywała na embrion (do ośmiu tygodni postkoncepcyjnego wieku) lub płód (po ośmiu tygodniach wieku postkoncepcji), który był mniejszy niż oczekiwano. W ciążach o znanej dacie poczęcia poprzez zapłodnienie in vitro długość korony-rumpa wyrażona w ten sposób ma 95-procentowe przedziały ufności w przybliżeniu pięć do sześciu dni od wieku postkoncepcji w pierwszym trymestrze.13 Dlatego nasza analiza skupiła się na 3397 zarodki i płody, w których różnica wahała się między -6 a +6 dni, ponieważ większe różnice prawdopodobnie nie były spowodowane zmianami wzrostu. Podobnie, w postępowaniu z ciążami, szacowany wiek ciążowy zmieniał się tylko na podstawie długości korony i zrębu, gdy różnica była poza tym przedziałem. Odchylenia poza tym zakresem są prawdopodobnie spowodowane odchyleniem czasu owulacji od przyjętego dnia 14 lub błędnym przypomnieniem historii menstruacyjnej. Normalna długość korona-rump została zdefiniowana jako wartość o jeden dzień lub mniej powyżej lub poniżej oczekiwanej wartości (-1 do +1), ponieważ jest to w przybliżeniu odpowiednik standardowego odchylenia powtarzanych pomiarów w pierwszym trymestrze.9
Niską masę urodzeniową definiowano jako masę urodzeniową poniżej 2500 g, a niską masę urodzeniową w terminie określono jako masę urodzeniową poniżej 2500 g w 37 lub więcej tygodniach ciąży. Masę urodzeniową sklasyfikowano również jako powyżej lub poniżej piątego centyla dla wieku ciążowego. Termin został zdefiniowany jako co najmniej 37 tygodni ciąży, a przedterminowe porcje podzielono na dwie grupy – w wieku 24 do 32 tygodni oraz w wieku 33 do 36 tygodni ciąży.
Pomiar matczynej alfa-fetoproteiny
Alfa-fetoproteina matki w osoczu była mierzona między 15 a 20 tygodniem ciąży i określana ilościowo jako wielokrotność mediany dla danego wieku ciążowego.14 Te wartości nie zostały skorygowane dla wzrostu matki, ponieważ baza danych zawierała tylko wartości analitu.
Percentyle wagi urodzeniowej
Stosowane percentyle urodzenia i urodzeń pochodziły ze 120 250 żywych urodzeń w Szkocji przed 1985 rokiem. Opublikowano opis gromadzenia i analizy danych dotyczących 55 387 żywych urodzeń w latach 1975-1979.
Analiza statystyczna
Dane liczbowe podsumowano jako mediany i zakresy międzykwartylowe, a grupy porównano z testem U Manna-Whitneya
[więcej w: ceftriakson, Corsodyl, citalopram ]
[więcej w: Skoki tandemowe, kabiny toaletowe, cefepim ]
[przypisy: pokrzywka objawy, polipektomia, gimnazjum w lubaszu ]