Zależny od dawki wzrost śmiertelności w przypadku Vesnarinone wśród pacjentów z ciężką niewydolnością serca cd

Wszystkie analizy przeprowadzono na zasadzie zamiaru leczenia. Zmiany w wynikach kwestionariusza Minnesota Living with Heart Failure zostały porównane pomiędzy grupami terapeutycznymi z testem sumy rang Wilcoxona, bez korekty dla wielokrotnych porównań. Wyniki
Łącznie 3833 pacjentów zostało zapisanych między 26 stycznia 1995 r. A 10 lipca 1996 r. Komitet ds. Monitorowania danych i bezpieczeństwa dokonał przeglądu tymczasowych danych z badań w czerwcu 1995 r., Wrześniu 1995 r., Grudniu 1995 r., Lutym 1996 r., A następnie co miesiąc aż do zakończenia badania. 31 lipca 1996 r., kiedy to nastąpiła wcześniej określona całkowita liczba zgonów w grupie placebo.
Podstawowa charakterystyka demograficzna i kliniczna
Tabela 1. Tabela 1. Podstawowa charakterystyka pacjentów. Pacjenci w trzech grupach byli podobni pod względem charakterystyki linii podstawowej (Tabela 1). Byli średnio 63 lat; około 76 procent stanowili mężczyźni; a 84 procent było białych. Prawie 60 procent miało rozpoznaną kardiomiopatię niedokrwienną z powodu choroby wieńcowej. Dziewięćdziesiąt procent przyjmowało inhibitor ACE w czasie randomizacji. Frakcja wyrzutowa wynosiła średnio 21 procent. Średni czas obserwacji wynosił 286 dni; 90 procent pacjentów poddanych randomizacji obserwowano od 59 do 489 dni.
Śmiertelność
Rysunek 1. Rysunek 1. Przetrwanie w trzech grupach. W trakcie badania odnotowano 242 zgony w grupie placebo (18,9%), 268 w grupie 30-mg vesnarinone (21,0%) i 292 w grupie 60-mg vesnarinone (22,9%). Czas do zgonu z jakiejkolwiek przyczyny był znacząco krótszy w grupie otrzymującej 60 mg witnarinonu niż w grupie placebo (p = 0,02) (ryc. 1). Po dostosowaniu do wielu analiz pośrednich, wartość P pozostała 0,02. Tendencja do niepożądanego działania dawki 30 mg vesnarinonu w porównaniu z placebo nie była znacząca (P = 0,21).
Ponieważ dane dotyczące biorców przeszczepów serca były cenzurowane w czasie przeszczepu w analizie pierwotnej, przeprowadzono analizę wtórną, aby ocenić czas do śmierci lub przeszczep serca. Ta analiza wykazała również niekorzystny wpływ dawki 60 mg vesnarinonu w porównaniu z placebo (P = 0,04).
Rycina 2. Rycina 2. Analiza podgrup w zakresie ryzyka i 95 procent przedziałów ufności na zgon z jakiejkolwiek przyczyny wśród pacjentów przypisanych do przyjmowania 60 mg Vesnarinone na dzień w porównaniu z tymi, którzy otrzymali placebo. Linia przerywana (współczynnik ryzyka, 1,0) wskazuje na ryzyko śmierci w grupie placebo.
Wpływ dawki 60 mg vesnarinonu na śmiertelność ze wszystkich przyczyn oceniano osobno w wielu wcześniej określonych podgrupach (ryc. 2). W przypadku grupy 60 mg vesnarinon współczynnik ryzyka był większy niż 1,0 dla wszystkich podgrup. 95-procentowy przedział ufności dla współczynnika ryzyka nie pokrywał się z 1,0 dla kilku podgrup: pacjentów z chorobą niedokrwienną serca, z frakcjami wyrzutowymi poniżej mediany (21%), z osobami w wieku 70 lat lub starszymi, z funkcjami NYHA klasa III lub niższa, i te ze współczynnikiem sercowo-naczyniowym większym niż 0,55.
Tabela 2. Tabela 2. Przyczyny śmierci w trzech grupach
[więcej w: teosyal, cefepim, belimumab ]
[podobne: Skoki tandemowe, kabiny toaletowe, cefepim ]
[hasła pokrewne: pokrzywka objawy, polipektomia, gimnazjum w lubaszu ]