Zwiększona częstość występowania trombofilii genetycznej u kobiet z powikłaniami ciąży ad

W związku z tym badaliśmy zależność pomiędzy ciężkim stanem przedrzucawkowym, łożyskiem nagłym, opóźnieniem wzrostu płodu i urodzeniem martwiczym, z jednej strony i kilkoma mutacjami trombofilnymi z drugiej. Szukaliśmy również niedoboru białka S, białka C lub antytrombiny III oraz obecności przeciwciał antykardiolipinowych i antykoagulantu toczniowego, które są również związane z trombofilią. Metody
Osoby badane
Od września 1996 r. Do listopada 1997 r. Badaliśmy 110 kolejnych kobiet, u których występowały ciąże powikłane ciężkim stanem przedrzucawkowym, nagłe łożyska, opóźnienie wzrostu płodu lub poród martwego płodu. Ciężką stan przedrzucawkowy określono na podstawie ciśnienia krwi wyższego niż 160/110 mm Hg; wydalanie białka z moczem większe niż 5 g na 24 godziny; liczba płytek krwi mniejsza niż 100 000 na milimetr sześcienny; połączenie hemolizy, wysokich stężeń aminotransferaz w surowicy i liczby płytek poniżej 100 000 na milimetr sześcienny; lub eclampsia.16 Abruptio placentae zdiagnozowano na podstawie kryteriów klinicznych i uwzględniono jedynie kobiety z przerwaniem stopnia 2 lub 3 (przerwanie związane z krwawieniem z pochwy lub ukrytym krwotokiem, tkliwość macicy i ból w przebiegu płodu, wstrząs matczyny lub koagulopatia matczyna). .6 Opóźnienie rozwoju płodu było definiowane przez masę urodzeniową poniżej 5 centyla dla wieku ciążowego, zgodnie z kryteriami Brennera i wsp.17. Kryterium wykluczenia dla kobiet, których ciąże były komplikowane przez opóźnienie wzrostu płodu, były wrodzone wady rozwojowe lub chromosomalne. nieprawidłowości u płodu, niedawne zakażenie wirusem cytomegalii (określone przez obecność przeciwciał IgM przeciwko antycytomegalowirusom lub zwiększenie mian przeciwciał IgA przeciwko patogenom ospy wietrznej w sparowanych próbkach krwi uzyskanych w odstępie trzech do czterech tygodni, jak również cytomegalowirusa w moczu noworodka), lub lek lub nadużywanie alkoholu podczas ciąży. Stillbirth został zdefiniowany jako śmierć płodu po 23 tygodniach ciąży. Kryteria wyłączenia w przypadkach martwego urodzenia były nieprawidłowe wyniki kariotypowania martwego płodu lub wrodzonych anomalii wykrytych podczas autopsji, wyniki badania laboratoryjnego w kierunku choroby wenerycznej dodatnie dla kiły, pozytywne testy dla przeciwciał przeciwko antygenom czerwonych krwinek, niedawne zakażenie wirusem cytomegalii, pozytywne hodowle dla Listeria monocytogenes w próbkach od płodu i łożyska oraz nieprawidłowe wyniki w doustnym teście tolerancji glukozy.
Kobiety, u których w czasie ciąży wystąpiły więcej niż jedno powikłanie (na przykład ciężki stan przedrzucawkowy i opóźnienie rozwoju płodu) zostały przypisane do jednej z czterech grup według następującej hierarchii: ciężki stan przedrzucawkowy uznano za najważniejszą komplikację, po którym nastąpiły nagłe łożysko, wzrost płodu opóźnienie, a następnie martwy poród.
Przebadaliśmy również 110 kobiet, które miały ciąże normalne i nie było żadnych historii powikłań zakrzepowo-zatorowych podczas ciąży. Każda z tych kobiet była dopasowana do wieku i pochodzenia geograficznego każdego z rodziców z kobietą z prawidłową ciążą. Wszystkie kobiety były pochodzenia żydowskiego i zostały zaklasyfikowane jako aszkenazyjskie, niebędące aszkenazyjczykami lub mieszane aszkenazyjskie i niebędące aszkenazyjami, zgodnie z ich rodzinnym pochodzeniem. Badanie zostało zatwierdzone przez komisję etyczną w Tel Aviv Sourasky Medical Center, a od każdej kobiety uzyskano świadomą zgodę
[przypisy: bifidobacterium, cefepim, Corsodyl ]
[hasła pokrewne: bimatoprost, wieszaki na medale, hostessy fordanserki ]
[więcej w: omega kleszczów, oparzenia chemiczne, oparzenia pierwsza pomoc ]