Zwiększona częstość występowania trombofilii genetycznej u kobiet z powikłaniami ciąży czesc 4

Dwadzieścia kobiet z powikłaniami (18 procent) miało nagłe łożyska, z których trzy również miały łagodny stan przedrzucawkowy, a siedem miało odszczepienie przedsionkowe lub nadciśnienie poporodowe. Jedenaście noworodków z tej grupy miało masy urodzeniowe poniżej 10 centyla dla wieku ciążowego.17 Czterdzieści cztery kobiety (40 procent) miało płody z opóźnieniem wzrostu; 15 z tych 44 kobiet miało łagodne nadciśnienie (podwyższone ciśnienie krwi, ale nie większe niż 150/100 mm Hg). Dwanaście kobiet (11 procent) miało martwe żyły. Dwie z tych kobiet miały łagodne nadciśnienie. Tabela 2. Tabela 2. Częstość występowania trombofilii dziedzicznej i nabytej u kobiet w badaniu. Ogółem, 57 z 110 kobiet z komplikacjami położniczymi (52 procent) miało co najmniej jedną z trzech mutacji zakrzepowych, w porównaniu z 19 z 110 kobiet z prawidłową ciążą (17 procent, iloraz szans, 5,2, 95 procent przedziału ufności, 2,8 do 9,6) (tabela 2). Ponadto 14 innych kobiet w grupie z powikłaniami (13 procent) miało inne typy dziedzicznej lub nabytej trombofilii, w porównaniu z tylko jedną kobietą w grupie bez powikłań (1 procent, iloraz szans, 15,9, przedział ufności 95 procent, 2,0 do 122,1). Siedem kobiet z powikłaniami miało niedobór białka S, jeden miał niedobór białka C, a jeden miał niedobór antytrombiny III, podczas gdy u kobiet z prawidłową ciążą miał on niedobór białka S, a żaden nie wykazywał niedoboru białka C ani antytrombiny III. Anticoagulant tocznia wykryto u jednej z pięciu kobiet z powikłaniami, w których wynik testu na obecność przeciwciał antykardiolipinowych był dodatni iw żadnej z kobiet z nieskomplikowaną ciążą. Łączna częstość występowania wszystkich odziedziczonych i nabytych typów trombofilii u kobiet z komplikacjami położniczymi wynosiła 65 procent, w porównaniu z 18 procentami kobiet bez powikłań (iloraz szans, 8,2, 95 procent przedziału ufności, 4,4 do 15,3) (tabela 2). ).
Pięć kobiet z powikłaniami i jedna kobieta z prawidłową ciążą miały wiele mutacji trombofilnych (tabela 2). Połączenia innych typów trombofilii stwierdzono u kolejnych pięciu kobiet w badanej grupie iu żadnej z kobiet z prawidłową ciążą. Każda z kobiet z trombofilią złożoną była brana pod uwagę tylko raz w analizie statystycznej.
Tabela 3. Tabela 3. Częstość występowania zakrzepów odziedziczonych u kobiet z konkretnymi powikłaniami położniczymi, w porównaniu z kobietami z ciążami normalnymi. Iloraz szans na występowanie mutacji trombofilnych u kobiet z powikłaniami położniczymi w porównaniu z kobietami bez powikłań przedstawiono w Tabeli 3. Występowanie trzech mutacji wynosiło 53 procent wśród kobiet z ciężkim stanem przedrzucawkowym, 60 procent wśród osób z nagłym zachorowaniem. łożysko, 50 procent dla kobiet, które miały płody z opóźnieniem wzrostu i 42 procent dla kobiet, które urodziły martwe. Rozpowszechnienie wszystkich rodzajów trombofilii dziedzicznej i nabytej, które badaliśmy, wynosiło 68 procent u kobiet z ciężkim stanem przedrzucawkowym, 70 procent u kobiet z nagłym łożyskiem, 61 procent u kobiet, których płód wykazywał opóźnienie wzrostu, i 58 procent u kobiet, które urodziły martwe.
23 kobiety z ciężkim stanem przedrzucawkowym i trombofilią dostarczyły niemowlętom wcześniejszy średni (. SD) wiek ciążowy i niższą średnią masę urodzeniową niż 11 kobiet z ciężkim stanem przedrzucawkowym i bez trombofilii (wiek ciążowy, 31,7 . 3,8 vs
[więcej w: disulfiram, belimumab, Corsodyl ]
[patrz też: bombki styropianowe, chirurgiczne usuwanie ósemek, dentysta gliwice ]
[podobne: orzechy włoskie kalorie, osa a pszczoła, szkoła podstawowa lubasz ]