Brak efektu leczenia infekcji Helicobacter pylori u pacjentów z dyspepsją niewydolnością ad 5

Jeśli chodzi o ogólny efekt leczenia, dwie trzecie pacjentów w każdej grupie zgłosiło poprawę w zakresie objawów; druga trzecia wskazała, że czują się tak samo, jak przy wejściu. Eradication of H. pylori Infection
Zgodnie z analizą zamiaru leczenia, infekcja H. pylori została wyeliminowana w 79 procentach (95 procent przedziału ufności, 72 do 85 procent) pacjentów z grupy otrzymującej omeprazol i antybiotyki (z powodu brakujących danych, wynik był nieznany na 9 procent) i 2 procent (przedział ufności 95 procent, do 7 procent) pacjentów w grupie otrzymującej sam omeprazol (wynik nie był znany dla 10 procent). W grupie przyjmującej omeprazol i antybiotyki 31% leczonych miało ulgę w objawach, w porównaniu z 26% tych, którzy pozostawali dodatnimi H. pylori. Zgodnie z analizą według protokołu, która wykluczała pacjentów, u których wynik był nieznany, zakażenie H. pylori zostało zlikwidowane u 87 procent pacjentów (108 z 124) w grupie otrzymującej omeprazol i antybiotyki.
Związek między uzdrowieniem zapalenia żołądka, zwalczaniem zakażeń i sukcesem leczenia
W grupie przyjmującej omeprazol i antybiotyki 119 pacjentów miało wygojenie zapalenia żołądka i eradykację zakażenia H. pylori. Wskaźnik sukcesu leczenia w tej podgrupie wynosił 30 procent, w porównaniu do 29 procent wśród 14 pacjentów, u których nie doszło do ustąpienia zapalenia żołądka, a H. pylori nie został zlikwidowany. Pozostałych 31 pacjentów w tej grupie miało wygojenie zapalenia żołądka lub eradykację zakażenia H. pylori, ale nie oboje lub brakowało danych. W grupie otrzymującej sam omeprazol 137 pacjentów pozostawało dodatnich dla H. pylori i miało niezjone zapalenie żołądka. Wskaźnik sukcesu leczenia w tej podgrupie wyniósł 23 procent, w porównaniu z odsetkiem 0 procent wśród trzech pacjentów z rozpoznaniem zapalenia żołądka i eliminacji zakażenia. Pozostali 24 pacjenci w tej grupie mieli wyleczenie nieżytu żołądka lub eradykację zakażenia H. pylori, ale nie oboje lub brakowało danych.
Podczas 12-miesięcznych wizyt kontrolnych u 11 pacjentów z grupy przyjmującej omeprazol i antybiotyki stwierdzono zmiany chorobowe (10 miało zapalenie erozyjne przełyku, au wystąpił wrzód żołądka), w porównaniu z 9 pacjentami z grupy otrzymującej omeprazol w monoterapii (3 z powodu erozyjnego zapalenia przełyku , 4 miało wrzody żołądka i 2 miało wrzody dwunastnicy).
Ocena bezpieczeństwa
Dane dotyczące bezpieczeństwa były dostępne dla 169 pacjentów w grupie otrzymującej omeprazol i antybiotyki oraz 176 pacjentów w grupie otrzymującej sam omeprazol. W żadnej z grup podczas leczenia nie wystąpiły ciężkie zdarzenia niepożądane. Niewiele pacjentów przerwało leczenie z powodu działań niepożądanych: 12 w grupie otrzymującej omeprazol i antybiotyki oraz 2 w grupie otrzymującej sam omeprazol. Najczęstsze działania niepożądane, biegunka, wystąpiły u 63 pacjentów z grupy przyjmującej omeprazol i antybiotyki, a u 10 pacjentów w grupie przyjmującej wyłącznie omeprazol.
Dyskusja
Choroba wrzodowa jest silnie związana z zakażeniem H. pylori. Zwalczenie tej infekcji zapobiega nawrotom wrzodów żołądka i dwunastnicy, chyba że nastąpi ponowna infekcja lub pacjenci przyjmują leki wrzodziejące, takie jak niesteroidowe leki przeciwzapalne.17,18 Rola dla H
[hasła pokrewne: belimumab, teosyal, cefepim ]
[podobne: ambrisentan, blachodachówka gontopodobna, żeliwo szare ]
[podobne: płatki jaglane właściwości, płesznik, pluskwy ugryzienia ]