Brak efektu leczenia infekcji Helicobacter pylori u pacjentów z dyspepsją niewydolnością ad 6

Pylori w niestrawności niewrzodowej również wydaje się prawdopodobne, a liczne badania zbadały możliwy związek. Jednak wyniki badań klinicznych były jak dotąd niejednoznaczne, a rola H. pylori pozostaje wysoce kontrowersyjna. 19, 19 W ostatniej krytyce 16 prób terapeutycznych u pacjentów z niestrawnością niewrzodową, u których zakażenie H. pylori, 21 wszystkie badania uznano za mające przynajmniej jedną poważną słabość metodologiczną. Nasze wytyczne dotyczące badań zostały opracowane po systematycznym przeglądzie metod próbnych.22 Użyliśmy ścisłej definicji niestrawności wulgarnej, 6 ponieważ był to jeden z głównych wariantów poprzednich badań. Można argumentować, że jeśli kryteria kwalifikacji są zbyt restrykcyjne, grupa badana nie jest prawdziwie reprezentatywna dla osób z niestrawnością, ale stosowanie bardziej rozluźnionych kryteriów może skutkować włączeniem pacjentów z innymi chorobami żołądkowo-jelitowymi, takimi jak refluks żołądkowo-przełykowy i choroba wrzodowa. Włączenie pacjentów z chorobą refluksową przełyku może zmniejszyć prawdopodobieństwo odpowiedzi pozytywnej, natomiast włączenie pacjentów z chorobą wrzodową żołądka może zwiększyć szansę na pozytywną odpowiedź.
Oparliśmy naszą próbkę na podstawie starannych prognoz skuteczności i objęliśmy 12-miesięczny okres obserwacji, który jest wystarczającym czasem, aby umożliwić leczenie zapalenia żołądka9. Infekcję H. pylori wykrywano przy użyciu zwalidowanych metod11,12 i optymalnie leczono z omeprazolem, amoksycyliną i klarytromycyną, 23,24, a zarówno pacjenci, jak i lekarze nie byli świadomi statusu H. pylori u pacjentów po obserwacji. Dość niski poziom eradykacji zakażenia H. pylori w analizie zamiaru leczenia grupy przyjmującej omeprazol i antybiotyki był w dużej mierze uwzględniany przez stosunkowo duży odsetek (9 procent) pacjentów, u których wynik był nieznany. .
Badania nad niestrawnością niewrzodową często były krytykowane za niestosowanie zwalidowanych wyników leczenia.22 Użyliśmy ostrej definicji sukcesu leczenia: brak objawów lub obecność tylko minimalnych objawów. W celu określenia odpowiedzi wykorzystaliśmy skalę Likerta do oceny nasilenia objawów 25, 26, a także Skali Oceny Objawów Gastrointestinalnych i Wskaźnika Dobrego Samopoczucia Psychologicznego, które zostały zwalidowane i szeroko stosowane w różnych krajach. 13,14,27-29 w celu oceny jakości życia pacjentów.
Nie było znaczących różnic w częstości występowania złagodzenia objawów lub innych zmiennych wtórnych pomiędzy obiema grupami leczenia podczas 12 miesięcy obserwacji, a także nie było widocznej różnicy w odsetku sukcesów leczenia pomiędzy pacjentami, u których nieżyt żołądka wyleczył się i H. pylori został wykorzeniony, a osoby z przetrwałym zapaleniem żołądka i zakażeniem. Chociaż jakość życia po leczeniu nie różniła się istotnie pomiędzy obiema grupami, obie grupy odnotowały wyraźną poprawę we wszystkich zmiennych analizowanych w tej ocenie, w tym nasilenie objawów dyspeptycznych, jak wcześniej stwierdzono w wielu innych badaniach.21,30, 31 To stwierdzenie potwierdza, że korzystaliśmy z delikatnych instrumentów oceny.
W badaniach nad niestrawnością wulgarną zastosowanie powtórnej endoskopii jest ważne, aby wykluczyć możliwość wystąpienia częstych owrzodzeń podczas obserwacji
[hasła pokrewne: bromazepam, wdrożenia magento, teosyal ]
[przypisy: Skoki tandemowe, kabiny toaletowe, cefepim ]
[więcej w: pokrzywka objawy, polipektomia, gimnazjum w lubaszu ]