Brak efektu leczenia infekcji Helicobacter pylori u pacjentów z dyspepsją niewydolnością ad

Jedynie pacjenci z umiarkowanym do bardzo silnego bólu lub dyskomfortu wyśrodkowanymi w górnej części brzucha na co najmniej trzy dni w okresie docierania poddawani byli randomizacji w blokach dwóch, zgodnie z wygenerowaną komputerowo listą. Wykluczono pacjentów z niezamierzoną utratą wagi, dysfagią, krwawieniem lub innymi oznakami wskazującymi na poważną chorobę. Leczenie antagonistami receptora histaminowego H2, prostaglandynami lub środkami prokinetycznymi podczas siedmiu dni przed rozpoczęciem badania było zabronione, podobnie jak leczenie inhibitorami pompy protonowej, antybiotykami lub związkami zawierającymi bizmut podczas miesiąca przed rozpoczęciem badania. Protokół badania
Pod koniec tygodniowego okresu wstępnego pacjenci, którzy spełnili kryteria selekcji zostali losowo przydzieleni do jednego tygodnia leczenia z użyciem 20 mg omeprazolu (Losec, Astra, Södertälje, Szwecja) dwa razy dziennie (rano i wieczorem), 1000 mg amoksycyliny (Amimox, Astra) dwa razy na dobę i 500 mg klarytromycyny (Bremón, Abbott Laboratories, Madryt, Hiszpania) dwa razy dziennie lub 20 mg omeprazolu dwa razy na dobę, jak również antybiotyki z grupy placebo. Zabiegi były podawane doustnie metodą podwójnie ślepej próby, a tabletki aktywne i placebo miały identyczny wygląd. Pacjenci powrócili do kliniki po tygodniu i 1, 3, 6, 9 i 12 miesiącach po zakończeniu leczenia.
Endoskopia, biopsja i test trzeźwości mocznika
Endoskopię i biopsję wykonano przed okresem dociekania i 3 i 12 miesięcy po zakończeniu leczenia. Dwie próbki biopsji antrum, korpusu i angulusa uzyskano dla analizy histologicznej przy każdej wizycie, a jedną dodatkową próbkę antrum i korpus otrzymano podczas wstępnej endoskopii do szybkiego testu ureazy. Pacjentów poddano również testowi mocznika pod koniec okresu docierania i ponownie 3 i 12 miesięcy po leczeniu w celu potwierdzenia ich statusu H. pylori. Pacjenci byli uważani za dodatnich pod względem H. pylori w randomizacji, jeśli mieli pozytywny szybki test ureazy i pozytywny test oddechowy mocznika lub nieprawidłowe wyniki histologiczne (lub oba). Podczas 3-miesięcznych i 12-miesięcznych wizyt kontrolnych pacjenci byli uważani za dodatnich pod względem H. pylori, jeśli mieli pozytywny test oddechowy mocznika, nieprawidłowe wyniki histologiczne lub jedno i drugie. W przypadku pacjentów, którzy nie wzięli tych testów lub których dane zostały utracone, status H. pylori został zdefiniowany jako nieznany. Ani pacjenci, ani badacze nie byli świadomi statusu H. pylori u pacjentów podczas badania.
Analiza histologiczna
Próbki biopsyjne zatopiono w parafinie i pocięto na 4-.m przekroje prostopadle do powierzchni błony śluzowej. Zostały następnie zabarwione hematoksyliną i eozyną oraz srebrem Warthin-Starry, a nasilenie zapalenia błony śluzowej żołądka oceniano według modyfikacji Houston w systemie Sydney12.
Ocena jakości życia
Ocenialiśmy jakość życia pacjentów czterokrotnie w trakcie badania – po randomizacji, po zakończeniu leczenia oraz podczas 6-miesięcznych i 12-miesięcznych wizyt kontrolnych – przy użyciu dwóch zatwierdzonych kwestionariuszy. Skala oceny zaburzeń żołądkowo-jelitowych ocenia nasilenie niestrawności, biegunki, zaparcia, bólu brzucha i refluksu, a wyniki mogą wynosić od (bez objawów) do 7 (ciężkie objawy). 13 Wskaźnik dobrego samopoczucia psychicznego14 mierzy subiektywną ocenę bycie w kategoriach lęku, depresyjnego nastroju, pozytywnego samopoczucia, samokontroli oraz ogólnego stanu zdrowia i witalności
[więcej w: belimumab, bifidobacterium, teosyal ]
[przypisy: bombki styropianowe, chirurgiczne usuwanie ósemek, dentysta gliwice ]
[hasła pokrewne: orzechy włoskie kalorie, osa a pszczoła, szkoła podstawowa lubasz ]