Brak efektu leczenia infekcji Helicobacter pylori u pacjentów z dyspepsją niewydolnością cd

Najgorszy możliwy wynik to 22, a najlepsze z nich to 132. Oceniliśmy również ogólny efekt leczenia 6 i 12 miesięcy po jego zakończeniu, porównując nasilenie objawów niestrawności przed i po leczeniu za pomocą skali Likerta, w której wynik -6 wskazało, że objawy były znacznie gorsze , wynik 0, że objawy były mniej więcej takie same , a wynik 6 punktów, że objawy były o wiele lepsze . Analiza statystyczna
Wielkość próby została obliczona, aby umożliwić dwa podstawowe porównania między grupami: złagodzenie objawów niestrawności i leczenie zapalenia żołądka. Poziom istotności został skorygowany do 2,5 procent dla każdego porównania z poprawką Bonferroniego.15 Przyjęta stopa sukcesu leczenia wynosiła 40 procent w grupie przeznaczonej do przyjmowania omeprazolu i antybiotyków i 20 procent w grupie przeznaczonej do otrzymywania samego omeprazolu. Dzięki zastosowaniu dwustronnego testu i mocy 80 procent do porównania objawów niestrawności, badanie wymagało łącznie 320 pacjentów (160 pacjentów w każdej grupie), a do 25 procent z nich można było uznać za niezdolnych do bycia ocenione. Przy próbie tej wielkości siła badania pozwalająca wykryć różnice w częstości gojenia się zapalenia żołądka wynosiła około 95 procent. Ustalono, że tempo gojenia wynosi 50% w grupie przeznaczonej do przyjmowania omeprazolu i antybiotyków oraz 20% w grupie przeznaczonej do przyjmowania samego omeprazolu.
Analiza zamiaru leczenia obejmowała wszystkich pacjentów, którzy otrzymali co najmniej jedną dawkę leku i którzy byli H. pylori-dodatni przy przyjęciu. W analizach na protokół wykluczono wszystkich pacjentów z poważnymi odchyleniami od protokołu (stosowanie zakazanych leków przed rozpoczęciem badania, niedostatecznie ostre objawy w okresie docierania, nieprawidłowe wyniki dotyczące endoskopii przed wejściem do szpitala oraz historia choroby wrzodowej). . W przypadku wcześniej ustalonej pierwotnej oceny leczenie uznano za zakończone sukcesem, jeśli pacjent nie zgłaszał żadnych objawów lub nie przekraczał minimalnego bólu lub dyskomfortu ześrodkowanego w górnej części brzucha podczas dowolnego z 7 dni poprzedzających 12-miesięczną wizytę (wynik 0 lub 1) na dzienne karty pamiętnikowe. Inną główną zmienną odpowiedzi było leczenie zapalenia błony śluzowej żołądka. Sukces leczenia i gojenie zapalenia błony śluzowej żołądka porównywano między grupami za pomocą testu Mantela-Haenszela16 w zależności od kraju. Wpływ krajów oceniano za pomocą testu Breslow-Day16. Oceniono odsetek pacjentów, u których zakażenie H. pylori zostało zlikwidowane, a wartości podano z 95-procentowymi przedziałami ufności. Wyniki dotyczące jakości życia zostały porównane między dwiema grupami przy użyciu analizy wariancji, przy czym wyniki podstawowe zostały uwzględnione jako współzmienna.
Wyniki
Populacja pacjentów
Rysunek 1. Rysunek 1. Liczby pacjentów włączonych do badania i przeanalizowanych zgodnie z intencją leczenia lub protokołu. Tabela 1. Tabela 1. Charakterystyka linii podstawowej 328 pacjentów włączonych do analizy zamiany na leczenie. Przebadaliśmy 466 pacjentów i wykluczono 118. Spośród 348 pacjentów, którzy zostali losowo przydzieleni do grupy leczonej, 328 włączono do analizy zamiar-do-leczenia, a 245 włączono do analizy per-protocol (Figura 1).
[patrz też: belimumab, ceftriakson, bisoprolol ]
[przypisy: hologramy na legitymację studencką, wiercenie w żelbecie, cyprofloksacyna ]
[patrz też: pęcherzowe oddzielanie się naskórka, pecherzyca, pekan ]