Brak efektu leczenia infekcji Helicobacter pylori u pacjentów z dyspepsją niewydolnością czesc 4

Przyczyny wykluczenia z analizy przedstawiono na rycinie 1. Charakterystyka linii podstawowej dwóch grup leczenia była podobna (tabela 1). Sukces leczenia i gojenie się zapalenia żołądka
Tabela 2. Tabela 2. Wskaźniki skutecznego leczenia i gojenia się zapalenia żołądka, zgodnie z analizą i analizą według intencji leczenia, zgodnie z protokołem. Wskaźniki skuteczności leczenia i leczenia zapalenia błony śluzowej żołądka podano w Tabeli 2. Wskaźniki skuteczności leczenia były podobne w grupie otrzymującej omeprazol, amoksycylinę i klarytromycynę oraz grupa otrzymująca sam omeprazol niezależnie od tego, czy były analizowane zgodnie z intencją leczenia (27,4 procent vs 20,7 procent, absolutna różnica między grupami, 6,7 procent, przedział ufności 95 procent, -2,6 do 16,0) lub na protokół (28,2 procent vs. 24,0 procent, absolutna różnica między grupami, 4,3 procent, przedział ufności 95 procent, -6,8 do 15,3). Test Breslow-Day nie wykazał żadnej niejednorodności wyników w zależności od kraju, w którym pacjenci byli leczeni (P> 0,7) w obu analizach.
Rycina 2. Rycina 2. Średnia Objawy Wyniki podczas siedmiodniowego okresu docierania (linia podstawowa) i podczas siedmiu dni przed każdą wizytą kontrolną. Pacjenci otrzymywali karty dzienników i byli proszeni o ocenę ich objawów niestrawności. Wynik 0 wskazuje na brak objawów, a wynik 6 na obecność bardzo ostrych objawów. Sukces leczenia określono jako wynik 0 lub 1.
Odsetek pacjentów bez objawów lub minimalnych objawów (zapisanych na kartach dzienników) w ciągu 7 dni przed każdą wizytą po 6, 9 lub 12 miesiącach nie różnił się istotnie pomiędzy obiema grupami, czy dane dla każdego punktu czasowego były analizowane osobno lub razem (13 procent w grupie otrzymującej omeprazol i antybiotyki i 10 procent w grupie otrzymującej sam omeprazol, P = 0,61 na podstawie dwustronnego testu Fishera). Podobnie, gdy porównano średnie wyniki objawów (Figura 2) dla wizyt w 6, 9 i 12 miesiącu, nie było istotnej różnicy między grupami (1,73 w grupie otrzymującej omeprazol i antybiotyki i 1,74 w grupie otrzymującej sam omeprazol; P = 0,9).
Odsetek pacjentów bez zapalenia błony śluzowej żołądka po 12 miesiącach był istotnie wyższy w grupie przyjmującej omeprazol i antybiotyki niż w grupie otrzymującej sam omeprazol (75,0 procent w porównaniu z 3,0 procentami, p <0,001, zgodnie z analizą zamiaru leczenia) (tabela 2). Wyniki były podobne, gdy dane analizowano według protokołu (tabela 2).
Jakość życia
Rycina 3. Rycina 3. Średnie wyniki dla ogólnego wskaźnika dobrego samopoczucia psychicznego na linii podstawowej i po leczeniu omeprazolem i antybiotykami lub samym omeprazolem. Wskaźnik jakości psychologicznej ogólnego dobrego samopoczucia został wykorzystany do oceny jakości życia pacjentów. W tej skali najgorszy możliwy wynik to 22, a najlepsze z nich to 132.
W obu grupach jakość życia pacjentów poprawiła się po leczeniu, ale nie znacząco. Ogólnie, średnie wyniki dla wskaźnika dobrego samopoczucia psychologicznego (figura 3) i skala ocen objawów żołądkowo-jelitowych (dane nie przedstawione) poprawiły się, ale nie było znaczących różnic między grupami, czy dane analizowano oddzielnie dla każdej części skali. lub dla całkowitego wyniku
[przypisy: sklerodermia, ambroksol, Białkomocz ]
[przypisy: citalopram, dygestorium, designerskie wieszaki ]
[hasła pokrewne: penire plus opinie, ph metria, gim lubasz ]