Brak efektu leczenia infekcji Helicobacter pylori u pacjentów z dyspepsją niewydolnością

Około jedna trzecia osób w krajach uprzemysłowionych ma nawracające objawy dyspeptyczne lub niestrawność, z których wiele nie ma dowodów przewlekłego owrzodzenia trawiennego, refluksowego zapalenia przełyku, choroby nowotworowej lub innej zdefiniowanej choroby organicznej.1-4 Dwuznaczność diagnozy doprowadziła do do rozwoju różnych definicji niestrawności, objawów dyspeptycznych i niewydolności lub czynnościowej, niestrawności, w oparciu o dostępne dane kliniczne, epidemiologiczne i patofizjologiczne. 5 Niepożądaną wrzodowatą definiuje się jako utrzymujący się lub nawracający ból brzucha lub dyskomfort wyśrodkowany w górnej części brzucha. u pacjentów, którzy nie mają określonego wyjaśnienia strukturalnego lub biochemicznego dla swoich objawów (np. choroba wrzodowa, choroba refluksowa przełyku, choroba nowotworowa lub choroba trzustkowo-żółciowa). 6 Patogeneza niestrawności wulgarnych jest nieznana, ale zaburzenia percepcji trzewi, wydzielanie kwasu żołądkowego, oraz motorykę gastroduodenal, jak również infekcję H. pylori, były implikowane. 7 The repo Częstość występowania zakażenia H. pylori u pacjentów z zapaleniem błony śluzowej żołądka i niestrawnością niewrzodową wynosi od 30 do 70%. [8] Jak dotąd jednak nie jest pewne, czy zakażenie H. pylori wywołuje objawy dyspeptyczne u tych pacjentów. Porównaliśmy efekt jednego tygodnia leczenia z omeprazolem, amoksycyliną i klarytromycyną z lekiem z jednego tygodnia leczenia samym omeprazolem w łagodzeniu objawów, eliminacji zakażenia H. pylori, gojeniem zapalenia żołądka i jakości życia u pacjentów z niestrawność niestrawności. Biorąc pod uwagę dowody, że regresja zapalenia żołądka wywołanego H. pylori może trwać co najmniej rok po udanym wyleczeniu zakażenia, 9 obserwowaliśmy pacjentów przez 12 miesięcy.
Metody
Projekt badania
To randomizowane badanie z podwójnie ślepą próbą przeprowadzono w wielu ośrodkach w Austrii, Kanadzie, Niemczech, Islandii, Irlandii, Afryce Południowej i Szwecji od grudnia 1995 r. Do grudnia 1997 r., Zgodnie z zasadami dobrej praktyki klinicznej i zgodnie ze zmienioną deklaracją. z Helsinek. Protokół badania oraz formularz informacji o pacjentach i zgody zostały zatwierdzone przez niezależną komisję etyki w każdym ośrodku badawczym, a pisemna świadoma zgoda została uzyskana od pacjentów przed rejestracją.
Wybór pacjentów
Pacjenci, którzy ubiegali się o opiekę medyczną nad objawami dyspeptycznymi (konkretnie ból lub dyskomfort ześrodkowany w górnej części brzucha), którzy byli obecni przez co najmniej sześć miesięcy i którzy nie mieli historii choroby wrzodowej lub choroby żołądkowo-przełykowej, kwalifikowali się do badania, o ile normalne zmiany endoskopowe (tj. pięć lub mniej erozji żołądka i brak przełyku, żołądka lub dwunastnicy, erozja przełyku lub dwunastnicy lub przełyk Barretta) i były dodatnie pod względem H. pylori w analizie z szybkim testem ureazy (HUT, Astra, Wedel , Niemcy). Po włączeniu do badania pobierano próbki krwi do rutynowych badań laboratoryjnych, w celu sprawdzenia wszelkich nieprawidłowości chemicznych lub hematologicznych. Pacjenci otrzymywali karty dziennikowe i byli proszeni o ocenę ich objawów niestrawności przed snem każdego wieczoru przez okres siedmiu dni, podczas których nie byli leczeni. Objawy oceniano za pomocą zwalidowanej 7-punktowej skali Likerta10 jako nieobecne (wynik 0), minimalne (1), łagodne (2), umiarkowane (3), umiarkowanie ciężkie (4), ciężkie (5) lub bardzo surowy (6)
[patrz też: ceftriakson, cilostazol, ambroksol ]
[więcej w: Choroba Perthesa, przeciski pod drogami, blinatumomab ]
[więcej w: operacja kręgosłupa szyjnego, gimnazjum lubasz, orteza na kolano ]