gabinety laryngologiczne bydgoszcz

(A) Wirusowe RNA RNA w osoczu i CSF. Czerwone linie oznaczają zakażone zwierzęta SIVsmE543-3, a niebieska linia wskazuje zwierzęta zakażone SIVsmE543CT # 154. (B) Średnia geometryczna z 95% CI miana wirusa osocza i CSF. H890 jest wyłączony z grupy, ponieważ to zwierzę kontrolowało replikację wirusową układowo z nieznanych przyczyn. Dyskusja Chociaż wpływ BST-2 na replikację wirusa in vitro jest dość dobrze poznany, istnieje bardzo ograniczona informacja na temat roli BST-2 w wpływaniu na replikację wirusa in vivo. Do chwili obecnej istnieją tylko 2 doniesienia, które sugerują, że antagonizm BST-2 może być krytyczny dla patogenezy wirusa i replikacji HIV / SIV in vivo. Jeden raport wykorzystujący humanizowane myszy wykazał, że brak antagonizmu BST-2 wzmaga replikację wirusa w ostrej fazie infekcji (37). Inny raport wykazał znaczenie antagonizmu BST-2 dla replikacji SIV u makaka rezus (29). Serra-Moreno i współpracownicy wykazali, że SIVmac239fef, który jest szeroko stosowany jako atenuowana żywa szczepionka, zyskał patogenność in vivo przez gromadzenie kompensacyjnych mutacji w cytoplazmatycznym ogonie gp41, aby pozwolić białku Env antagonizować gospodarza BST-2. Co ciekawe, te mutacje kompensacyjne były zlokalizowane w podobnym regionie gp41, co mutacje zidentyfikowane w naszym obecnym badaniu. W rzeczywistości odkryliśmy, że SIVsmE543-3 wyłącznie wykorzystuje swoje białko Env zamiast Nef do antagonizowania BST-2. Ponadto odkryliśmy, że nawet białko Env SIVmac239 było zdolne do zwiększania uwalniania wirusa na tym samym poziomie co odpowiednie białko Nef, co sugeruje, że wirusy wyewoluowały zbędne mechanizmy antagonizujące BST-2. Odkrycie to przypomina poprzedni raport o AD8 wirusa HIV-1, w którym stwierdzono, że zarówno wirusowe białko unikatowe (Vpu), jak i Env antagonizują restrykcję BST-2 w makrofagach (38). Wcześniej informowaliśmy, że HIV-2 pochodzi z krzyżowej transmisji SIVsm z soi mangabey (39). W tym względzie nasza obserwacja, że SIVsm wykorzystuje Env do antagonizowania BST-2, ma znaczenie ewolucyjne, ponieważ HIV-2 jest dobrze znany z tego, że używa swojego białka Env do antagonizowania BST-2 (40). W związku z tym spekulowano, że SIVsm przystosowało się do antagonizowania hBST-2 przez jego białko Env zamiast białka Nef podczas transmisji międzygatunkowej. W rzeczywistości, nasze wyniki sugerują, że szczepy SIVsm, które są bezpośrednimi przodkami HIV-2, mogą wykorzystywać to samo białko do antagonizowania gospodarza BST-2, co wskazuje, że BST-2 nie ogranicza przenoszenia zoonotycznego na ludzi. Rzeczywiście, białko Env SIVsmE543-3 może antagonizować hBST-2 z wydajnością podobną do jego antagonizmu względem rBST-2 (danych nie pokazano). Dogmatami dla genów pomocniczych antagonizujących BST-2 było to, że HIV-1 wykorzystuje Vpu (30, 31), HIV-2 wykorzystuje Env (40), a SIV wykorzystuje białko Nef (32) w swoich odpowiednich gospodarzach. Jednak ostatnie doniesienia o antagonizmie BST-2 sugerują, że nie zawsze tak jest. Na przykład, Vpu + SIV, takie jak SIV od większych małp plamistych (SIVgsn), mogą wykorzystywać swoje białko Nef do antagonizowania BST-2 (41), niektóre warianty Env HIV-2 również nie antagonizują BST-2 (35) i HIV -1 grupa O. której brakuje ekspresji Vpu. antagonizuje BST-2 stosując jego białko Nef (42). Ponadto, wykazaliśmy w tym badaniu, że SIVsmE543-3 i SIVmac239 wykorzystują różne strategie do antagonizowania BST-2, mimo że są ze sobą blisko powiązane. W połączeniu te odkrycia sugerują, że strategie wirusowe do antagonizowania BST-2 przez HIV-1 / SIV są elastyczne i potencjalnie zbędne, co wskazuje na znaczenie antagonizmu BST-2 in vivo. Fakt, że SIVsmE543-3 może antagonizować BST-2 za pomocą swojego białka Env, podnosi kwestię roli BST-2 w mikrośrodowisku CNS. Neowowirulentny wirus SIVsm804E uzyskano przez sekwencyjne przejście nienowotworowego wirusa rodzicielskiego SIVsmE543-3 przez makaków rezus.
[podobne: pęcherzowe oddzielanie się naskórka, osa a pszczoła, pluskwy ugryzienia ]