ginekolog tarnowskie góry opinie ad 6

Kaplan-Meier Szacuje odsetek pacjentów, którzy kontynuowali przyjmowanie leku ze wskazanym badaniem bez rozwoju nietolerancji. Niebieskie linie oznaczają pacjentów otrzymujących dapton w linii podstawowej, czerwone linie pacjentów nie otrzymujących dapson na linii podstawowej, pacjentów z liniami ciągłymi przypisanych do atowakwonu i linii przerywanych pacjentów przypisanych do daptonu. Mediana czasu, podczas którego pacjenci otrzymywali badany lek była podobna w obu grupach leczenia, ale różniła się istotnie w zależności od stosowania daptonu w linii podstawowej (Figura 2). Mediana czasu, w którym pacjenci nadal stosowali przypisany dapton, wynosiła 10,9 miesiąca dla osób, które otrzymywały dapton w linii podstawowej i 3,9 miesiąca dla osób, które nie były (p <0,001). Mediana czasu, w którym pacjenci nadal stosowali atowakwon, była podobna w obu tych podgrupach: 7,0 miesięcy w przypadku osób otrzymujących dapton w punkcie wyjściowym i 7,4 miesięcy w przypadku osób, które nie otrzymywały tego leku.
Dyskusja
U pacjentów z zakażeniem wirusem HIV stosowanie trimetoprimu-sulfametoksazolu w profilaktyce było ograniczone przez zdarzenia niepożądane .6,7 Zalecono różne schematy odczulania do trimetoprimu-sulfametoksazolu, 11 i podjęto próbę zwiększenia dawki .1,2,13 Strategie te u niektórych pacjentów może być niewskazane lub nieskuteczne, co wymaga stosowania leków alternatywnych, w tym dapson, dapson i pirymetaminę oraz aerozolu pentamidyny.14 W tym badaniu zawiesina atowakwonu i dapson w dawce 100 mg na dobę były równie skuteczne w zapobieganiu P. carinii zapalenie płuc u pacjentów, którzy nie tolerowali trimetoprimu-sulfametoksazolu. To stwierdzenie było zgodne zarówno dla pacjentów otrzymujących profilaktykę pierwotną, jak i dla tych, którzy otrzymywali wtórną profilaktykę i dla obu pacjentów, którzy otrzymywali dapton w linii podstawowej i tych, którzy nie byli.
Skuteczność dapsonu w profilaktyce przeciw zapaleniu płuc P. carinii oceniano w kilku badaniach, w których stosowano różne dawki dapsonu, z pirymetaminą lub bez. 6,5 którzy nie mogli tolerować trimetoprim-sulfametoksazolu
Potencjalną zaletą atowakwonu w zapobieganiu zapaleniu płuc P. carinii jest jego aktywność antytoksoplazmowa.14 Chociaż stwierdziliśmy, że atowakwon i dapson mają podobną skuteczność w zapobieganiu zapaleniu płuc wywołanemu przez P. carinii, nie byliśmy w stanie ocenić skuteczności atowakwonu w zapobieganiu zapaleniu płuc. toksoplazmozę z powodu niskiej seroprewalencji toksoplazmy wśród uczestników badania i występowania bardzo niewielu przypadków toksoplazmozy.
Częstość występowania zapalenia płuc P. carinii zmniejszyła się wraz ze wzrostem czasu obserwacji w obu leczonych grupach, być może w wyniku wprowadzenia silniejszych terapii antyretrowirusowych w trakcie badania. (Siedemdziesiąt dwa procent uczestników po dwóch latach obserwacji otrzymywało schematy zawierające inhibitory proteazy). W tym czasie nastąpił również znaczny spadek częstości oportunistycznych zdarzeń związanych z HIV.16,17 Z drugiej strony, nie jest jasne, dlaczego nastąpił większy spadek wskaźnika P
[patrz też: pokrzywka objawy, celiprolol, oprogramowanie stomatologiczne ]
[patrz też: Skoki tandemowe, kabiny toaletowe, cefepim ]
[więcej w: pokrzywka objawy, polipektomia, gimnazjum w lubaszu ]