ginekolog tarnowskie góry opinie ad

Założono, że zapalenie płuc wywołane przez P. carinii rozwinie się u 20% pacjentów otrzymujących dapson w pierwotnej profilaktyce, a u 40% u pacjentów otrzymujących dapson w profilaktyce wtórnej. Założono również, że 80 procent uczestników otrzyma profilaktykę pierwotną, a 20 procentową profilaktykę wtórną. Całkowita śmiertelność w ciągu dwóch lat w przypadku braku zapalenia płuc P. carinii wynosiła odpowiednio 20% i 40% w przypadku profilaktyki pierwotnej i wtórnej. Badanie zostało zatwierdzone przez instytucjonalną komisję odwoławczą każdego centrum medycznego, a uczestnicy musieli wyrazić pisemną świadomą zgodę na udział w badaniu. Punkty końcowe i kontynuacja
Pierwszorzędowym punktem końcowym był rozwój potwierdzonego lub prawdopodobnego zapalenia płuc P. carinii. Potwierdzenie wymagało histologicznej lub cytologicznej identyfikacji P. carinii w próbkach płuca oskrzelowo-pęcherzykowego, płuca-biopsja lub plwocinie. Prawdopodobna diagnoza była oparta na historii duszności wysiłkowej lub nieproduktywnego kaszlu; dowody rozlanej obustronnej choroby płucnej na rentgenogram klatki piersiowej lub skan galu lub nieprawidłowe gazy krwi tętniczej; oraz brak innego warunku, który mógłby wyjaśnić wyniki. Punkty końcowe zostały przeanalizowane przez komitet ds. Zdarzeń klinicznych, którego członkowie nie byli świadomi zadań związanych z leczeniem pacjentów. Drugorzędnymi punktami końcowymi były nietolerancja badanego leku, wymagająca stałego przerwania leku, zgonu, połączonego punktu końcowego zapalenia płuc lub śmierci P. carinii i potwierdzonej lub prawdopodobnej toksoplazmozy. Do oceny stopnia nasilenia zdarzeń niepożądanych zastosowano czteropunktową skalę (zdarzenia 4 stopnia były ciężkie i potencjalnie zagrażały życiu).
Analiza statystyczna
Badacze nie byli świadomi wszystkich wyników tymczasowych, które zostały sprawdzone przez niezależną radę ds. Monitorowania danych i bezpieczeństwa. Grupy leczenia porównano za pomocą krzywych czasowych Kaplana-Meiera, testów logarytmicznych i modeli regresji proporcjonalnych.10. Pierwotne analizy przeprowadzono zgodnie z zasadą zamiaru leczenia i poddano stratyfikacji zgodnie z grupą próbną. (CPCRA lub ACTG), wywiad dotyczący zapalenia płuc P. carinii i wyniki testów serologicznych na toksoplazmę. Ryzyko względne (atowakwon w porównaniu z daptonem) podaje się z 95-procentowymi przedziałami ufności. Przeprowadzono również analizy wtórne. W analizie w trakcie leczenia dane kontrolne zostały ocenzurowane 30 dni po zaprzestaniu przypisanego leczenia badawczego. W drugiej analizie, która została przeprowadzona z powodu niskiego odsetka zapalenia płuc P. carinii podczas późniejszego okresu obserwacji, dane kontrolne zostały ocenzurowane, gdy rozpoczęto terapię inhibitorami proteazy. Model proporcjonalnego hazardu został wykorzystany do oszacowania ryzyka wystąpienia zapalenia płuc P. carinii u pacjentów, którzy przerwali leczenie badaniem w porównaniu z pacjentami, którzy tego nie zrobili. W tej analizie wskaźnik regresji obejmował pojedynczy zmienny w czasie wskaźnik przerwania leczenia. Wszystkie wartości P są dwustronne; wszystkie zgłoszone mediany czasu uwzględniają cenzurę.
Wyniki
Charakterystyka pacjentów
Tabela 1
[patrz też: ceftriakson, bisoprolol, Corsodyl ]
[hasła pokrewne: bombki styropianowe, chirurgiczne usuwanie ósemek, dentysta gliwice ]
[hasła pokrewne: orzechy włoskie kalorie, osa a pszczoła, szkoła podstawowa lubasz ]