Objawowe korzyści z likwidacji zakażenia Helicobacter pylori u pacjentów z niewydolnością nerek ad 5

Rozdzielenie objawów zdefiniowano jako wskaźnik nasilenia dysproporcji Glasgow o wartości 0 lub 1. Liczby pacjentów w każdej grupie pokazano powyżej słupków. Zastosowaliśmy jednoczynnikową analizę regresji logistycznej w celu zbadania, czy do przewidywania odpowiedzi na leczenie można zastosować jakąkolwiek charakterystykę pacjentów w linii podstawowej. Jedynie czas trwania objawów był przewidujący (P = 0,03). Żaden z następujących czynników nie był przewidujący: wiek (P = 0,81), płeć (P = 0,20), palenie tytoniu (P = 0,80), początkowy wskaźnik nasilenia dysproporcji Glasgow (P = 0,35), dominujący objaw przy prezentacji (P = 0,50) , Status H. pylori CagA (P = 0,78), wydzielanie kwasu w odpowiedzi na pentagastrynę (P = 0,92) lub wydzielanie kwasu w odpowiedzi na peptyd uwalniający gastrynę (P = 0,35). W modelu wieloczynnikowym leczenie (P <0,001) i czas trwania objawów (P = 0,03) były niezależnie związane z ustąpieniem objawów. Nie było dowodów na interakcję między leczeniem a czasem trwania objawów (p = 0,90). Iloraz szans na ustąpienie objawów w grupie pacjentów otrzymujących omeprazol i antybiotyki w porównaniu z grupą pacjentów otrzymujących omeprazol sam wynosił 3,9 (przedział ufności 95%, 1,8 do 8,3). Odsetek pacjentów z ustąpieniem objawów zmniejszył się wraz ze wzrostem czasu trwania objawów (ryc. 2). Wśród pacjentów, którzy mieli objawy od co najmniej pięciu lat, 7 z 91 pacjentów (8 procent) z grupy otrzymującej sam omeprazol wykazywało odpowiedź na leczenie, w porównaniu z 26 z 98 pacjentów (27 procent) w grupie otrzymującej omeprazol i antybiotyki. Wśród pacjentów, u których wystąpiły objawy od ponad pięciu lat, u 3 z 62 pacjentów (5 procent) w grupie przyjmującej wyłącznie omeprazol wystąpiła odpowiedź na leczenie, w porównaniu z 7 z 56 pacjentów (12 procent) w grupie otrzymującej omeprazol i antybiotyki.
Rutynowa powtarzana endoskopia nie była częścią protokołu badania. Jednak dziewięciu pacjentów zostało skierowanych do endoskopii przez lekarza pierwszego kontaktu w ciągu roku po randomizacji z powodu ciężkiej, utrzymującej się dyspepsji. Trzech pacjentów było w grupie otrzymującej omeprazol i antybiotyk, a wszystkie trzy miały normalne wyniki w badaniu endoskopowym. W przeciwieństwie do tego, sześciu pacjentów było w grupie otrzymującej sam omeprazol, a czterech miało wrzody. Trzech z tych czterech pacjentów otrzymało następnie terapię w celu wyniszczenia H. pylori; objawy ustąpiły tylko w jednym.
Dyskusja
Stwierdziliśmy, że terapia mająca na celu wyeliminowanie H. pylori spowodowała częstsze ustępowanie objawów niż placebo u pacjentów z niestrawnością niewrzodową i udokumentowaną infekcją H. pylori. Leczenie antybiotykami i omeprazolem doprowadziło do ustąpienia dyspepsji u 21% pacjentów; przeciwnie, objawy ustąpiły u 7 procent pacjentów, którzy byli leczeni samym omeprazolem. Wyniki te potwierdzają i rozszerzają wyniki wcześniejszego badania z randomizacją, wykazującego objawową korzyść z wyniszczenia H. pylori w niestrawności niewrzodowej.22 Korzystny wpływ tego podejścia znajduje również odzwierciedlenie w wynikach naszych badań dotyczących tendencji do ograniczonego stosowania terapii lekami na receptę. na niestrawność (p = 0,09) i krótszy czas trwania takiej terapii (p = 0,05) w grupie otrzymującej omeprazol i antybiotyki.
Nie znaleźliśmy żadnych dowodów na to, że czynniki związane z chorobą wrzodową dwunastnicy, w tym paleniem, bólem nadbrzusza jako dominującym objawem, płcią męską, wysoką wydajnością kwasu lub dodatnim testem na obecność H
[patrz też: sklerodermia, Białkomocz, bisoprolol ]
[patrz też: bimatoprost, wieszaki na medale, hostessy fordanserki ]
[więcej w: omega kleszczów, oparzenia chemiczne, oparzenia pierwsza pomoc ]

Objawowe korzyści z likwidacji zakażenia Helicobacter pylori u pacjentów z niewydolnością nerek ad 5

Rozdzielenie objawów zdefiniowano jako wskaźnik nasilenia dysproporcji Glasgow o wartości 0 lub 1. Liczby pacjentów w każdej grupie pokazano powyżej słupków. Zastosowaliśmy jednoczynnikową analizę regresji logistycznej w celu zbadania, czy do przewidywania odpowiedzi na leczenie można zastosować jakąkolwiek charakterystykę pacjentów w linii podstawowej. Jedynie czas trwania objawów był przewidujący (P = 0,03). Żaden z następujących czynników nie był przewidujący: wiek (P = 0,81), płeć (P = 0,20), palenie tytoniu (P = 0,80), początkowy wskaźnik nasilenia dysproporcji Glasgow (P = 0,35), dominujący objaw przy prezentacji (P = 0,50) , Status H. (więcej…)