Objawowe korzyści z likwidacji zakażenia Helicobacter pylori u pacjentów z niewydolnością nerek ad 6

Jedynie czas trwania objawów niestrawności przed rozpoczęciem leczenia przewidywał odpowiedź. Im dłuższa historia niestrawności, tym mniej prawdopodobne jest korzyści z tej terapii. Mechanizm tego związku nie jest jasny. Jest możliwe, że przedłużone, objawowe zapalenie żołądka wywołane przez H. pylori wywołuje zmiany, które stają się nieodwracalne lub tylko powoli odwracalne, powodując utrzymującą się niestrawność pomimo eliminacji infekcji. Nasze badanie sugeruje również, że pacjenci z zakażeniem H. pylori i niestrawnością niewrzodową są narażeni na wrzody. Spośród sześciu pacjentów z grupy otrzymującej sam omeprazol, którzy zostali skierowani do dalszej oceny z powodu ciężkiej, utrzymującej się niestrawności, u czterech wystąpiły wrzody trawienne. Więcej owrzodzeń mogło zostać wykryte, gdyby wszyscy pacjenci w tej grupie, którzy mieli uporczywe objawy, przeszli dalszą kontrolę endoskopową. W innych badaniach odnotowano wysoką częstość występowania wrzodów trawiennych u pacjentów z zakażeniem H. pylori i niestrawnością niewrzodową. W jednym badaniu z randomizacją, owrzodzenia rozwinęły się u 14 procent 50 pacjentów pozytywnych pod względem H. pylori z niestrawnością niewrzodową w grupie placebo podczas rocznego okresu obserwacji.22 W innym, podobnym badaniu, wrzody trawienne rozwinęły się w 21 procentach 41 pacjentów podczas średniego okresu obserwacji trwającego trzy lata. 26
Kuszące jest przypuszczenie, że podgrupa pacjentów z niestrawnością niewrzodową, u których niestrawność ustąpiła po leczeniu H. pylori, odpowiada podgrupie pacjentów z grupy otrzymującej sam omeprazol, u których rozwinęły się wrzody trawienne. Jednak z trzech pacjentów z tej grupy, u których rozwinęły się owrzodzenia i które następnie poddano leczeniu H. pylori, tylko u jednego stwierdzono ustąpienie dyspepsji. To stwierdzenie jest zgodne z wcześniejszymi doniesieniami, że odpowiedź objawowa na eliminację H. pylori różni się u pacjentów z chorobą wrzodową.27-29
Nasze odkrycia mają implikacje kliniczne w leczeniu pacjentów z niestrawnością. Wcześniejsze badania wykazały, że zwalczanie H. pylori jest korzystne u pacjentów z potwierdzonymi owrzodzeniami trawiennymi; w związku z tym eliminacja zakażenia zalecana jest tylko u takich pacjentów. Stwierdziliśmy, że takie podejście było korzystne u części pacjentów zakażonych H. pylori z niestrawnością, którzy nie mieli dowodów na obecne lub wcześniejsze owrzodzenie w momencie rozpoczęcia leczenia. Ponieważ nie można jeszcze zidentyfikować prospektywnych pacjentów, u których objawy rozwiążą się podczas takiego leczenia, konieczne będzie leczenie wszystkich pacjentów z zakażeniem H. pylori i niestrawnością niewydolną w celu wyleczenia mniejszości. Jednak potencjalna korzyść – wyleczenie przewlekłego zaburzenia za pomocą jednego cyklu leczenia antybiotykami – wydaje się uzasadniać takie podejście.
Nasze badanie ma również wpływ na zastosowanie endoskopii u młodszych pacjentów z niepowikłaną niestrawnością. Endoskopia została wykorzystana do identyfikacji pacjentów z zakażeniem H. pylori i chorobą wrzodową, a tym samym do zidentyfikowania tych, którzy powinni być leczeni z powodu tej infekcji. Nasze odkrycia, że eradykacja H. pylori jest również korzystna dla pacjentów bez wrzodów trawiennych i że negatywne wyniki endoskopowe nie wykluczają możliwości wystąpienia wrzodu w przyszłości, podnoszącego wątpliwości co do stosowności endoskopii w określaniu postępowania Wspierają strategię obejmującą nieinwazyjne badania pacjentów z niestrawnością H. pylori i zwalczaniem zakażenia H. pylori u osób z potwierdzoną infekcją.
Finansowanie i ujawnianie informacji
Finansowane przez brytyjską Medical Research Council.
Jesteśmy wdzięczni dr. Frank Wilson (Centrum Zdrowia Govanhill), Norman Gow (Centrum Zdrowia Woodside), Kenneth Cochran (Victoria Infirmary) i Booth Danesh (Szpital Ogólny Stobhill), całe Glasgow, Szkocja.
Author Affiliations
Z departamentów medycyny i terapii (KM, LM, EE-O., AD, AE-N., AW, AK) i Fizyki klinicznej (TH), Infirmerii Zachodniej; Victoria Infirmary (CP); i Departament Zdrowia Publicznego, University of Glasgow (RK-J.) – wszystko w Glasgow, Wielka Brytania.
Prośby o przedruk do Dr. McColl w Departamencie Medycyny i Terapii, Western Infirmary, Glasgow G11 6NT, Wielka Brytania.
[więcej w: citalopram, bromazepam, sklerodermia ]
[przypisy: Choroba Perthesa, przeciski pod drogami, blinatumomab ]
[podobne: operacja kręgosłupa szyjnego, gimnazjum lubasz, orteza na kolano ]

Objawowe korzyści z likwidacji zakażenia Helicobacter pylori u pacjentów z niewydolnością nerek ad 6

Jedynie czas trwania objawów niestrawności przed rozpoczęciem leczenia przewidywał odpowiedź. Im dłuższa historia niestrawności, tym mniej prawdopodobne jest korzyści z tej terapii. Mechanizm tego związku nie jest jasny. Jest możliwe, że przedłużone, objawowe zapalenie żołądka wywołane przez H. pylori wywołuje zmiany, które stają się nieodwracalne lub tylko powoli odwracalne, powodując utrzymującą się niestrawność pomimo eliminacji infekcji. (więcej…)