Objawowe korzyści z likwidacji zakażenia Helicobacter pylori u pacjentów z niewydolnością nerek ad

Wyniki mogą wynosić od 0 do 20, z wyższymi wynikami wskazującymi na cięższą dyspepsję. Jakość życia została oceniona za pomocą 36-punktowego Przeglądu Ogólnego Badania Zdrowia Krótkofalowego (SF-36), który bada osiem aspektów jakości życia: zdrowie ogólne i psychiczne, funkcje fizyczne, funkcje społeczne, fizyczne i emocjonalne zdrowie, ból i witalność. Wyniki na każdym z ośmiu aspektów mogą wynosić od 0 (najgorsze) do 100 (najlepsze) .18 Po ocenie klinicznej pacjenci przeszli test oddechowy z mocznikiem węgla-14 w celu określenia ich statusu H. pylori.19 Wyniki testu uznano za pozytywne, jeśli wartość po 20 minutach wynosiła więcej niż 30 (jednostki były równe procentowi dawki podawane na milimol dwutlenku węgla upłynął razy masa ciała w kilogramach razy 100). Pobrano również próbkę krwi w celu stwierdzenia, czy obecne są przeciwciała IgG przeciwko produktowi genu CAGA H. pylori (test wykonany uprzejmie przez dr Jean Crabtree). Obecność tych przeciwciał wskazuje, że pacjenci są zakażeni bardziej zjadliwym szczepem bakterii.20
Dwa tygodnie później u pacjentów wykonano endoskopię górnego odcinka przewodu pokarmowego. Przed wykonaniem endoskopii osoby z pozytywnym wynikiem testu mocznika były proszone o poddanie się randomizacji w celu leczenia eradykacji H. pylori lub placebo, jeśli endoskopia nie wykazała żadnych objawów choroby wrzodowej lub zapalenia przełyku, a po badaniu endoskopowym przeprowadzono badania wydzielania kwasu żołądkowego. Randomizacja została przeprowadzona niezależnie przez wydział farmacji, która wykorzystała tabele liczb losowych, aby przypisać połowę pacjentów, którzy otrzymali aktywne leczenie omeprazolem, amoksycyliną i metronidazolem, a połowę – omeprazolem i placebo. Tabletki aktywne i placebo dla każdego antybiotyku miały identyczny wygląd, a badanie przeprowadzono metodą podwójnie ślepej próby. Badanie zostało zatwierdzone przez zachodnią komisję ds. Etyki i wszyscy pacjenci wyrazili pisemną, świadomą zgodę.
Podczas endoskopii górnego odcinka przewodu pokarmowego pobierano próbki biopsji z antrum i ciała żołądka. Próbki podzielono i zabarwiono hematoksyliną i eozyną i badano na H. pylori. Przebadano je również pod kątem ureazy bakteryjnej za pomocą testu przesiąkania ureazy (test CLO, Delta West, Bentley, Australia). Pacjenci, którzy zgodzili się przejść badania sekrecji kwasu, nosili sondę żołądkową natychmiast po usunięciu endoskopu, a następnie zostali przewiezieni do strefy odzyskiwania i pozostawiono do odpoczynku przez godzinę. Wydzielanie kwasu mierzono najpierw w odpowiedzi na jednogodzinną infuzję dożylną peptydu uwalniającego gastrynę (Calbiochem Novabiochem, Nottingham, Zjednoczone Królestwo) w dawce 40 pmoli na kilogram masy ciała na godzinę, a następnie w odpowiedzi na jedno- godzinę dożylny wlew pentagastryny (Zeneca, Macclesfield, Wielka Brytania) w dawce 0,6 .g na kilogram na godzinę.
Po tych badaniach pacjenci otrzymywali dwutygodniowy cykl podawania 20 mg omeprazolu (Losec, Astra Hässle, Mölndal, Szwecja) dwa razy dziennie, 500 mg amoksycyliny trzy razy na dobę i 400 mg metronidazolu trzy razy na dobę lub 20 mg omeprazolu dwa razy na dobę i antybiotyki z grupy placebo
[przypisy: wdrożenia magento, Białkomocz, oprogramowanie stomatologiczne ]
[hasła pokrewne: citalopram, dygestorium, designerskie wieszaki ]
[podobne: penire plus opinie, ph metria, gim lubasz ]

Objawowe korzyści z likwidacji zakażenia Helicobacter pylori u pacjentów z niewydolnością nerek ad

Wyniki mogą wynosić od 0 do 20, z wyższymi wynikami wskazującymi na cięższą dyspepsję. Jakość życia została oceniona za pomocą 36-punktowego Przeglądu Ogólnego Badania Zdrowia Krótkofalowego (SF-36), który bada osiem aspektów jakości życia: zdrowie ogólne i psychiczne, funkcje fizyczne, funkcje społeczne, fizyczne i emocjonalne zdrowie, ból i witalność. Wyniki na każdym z ośmiu aspektów mogą wynosić od 0 (najgorsze) do 100 (najlepsze) .18 Po ocenie klinicznej pacjenci przeszli test oddechowy z mocznikiem węgla-14 w celu określenia ich statusu H. pylori.19 Wyniki testu uznano za pozytywne, jeśli wartość po 20 minutach wynosiła więcej niż 30 (jednostki były równe procentowi dawki podawane na milimol dwutlenku węgla upłynął razy masa ciała w kilogramach razy 100). Pobrano również próbkę krwi w celu stwierdzenia, czy obecne są przeciwciała IgG przeciwko produktowi genu CAGA H. (więcej…)