Objawowe korzyści z likwidacji zakażenia Helicobacter pylori u pacjentów z niewydolnością nerek cd

Pacjentom z alergią na penicylinę podawano 500 mg tetracykliny trzy razy dziennie, a nie amoksycylinę. Pacjenci otrzymali wizytę w teście oddechowym z mocznikiem i ocenę skutków ubocznych cztery tygodnie po zakończeniu leczenia oraz wizytę w celu ponownej oceny po roku od rozpoczęcia leczenia. Powiedziano im również, że mogą przyjmować wszelkie niezbędne leki, w tym inhibitor pompy protonowej, jeśli wystąpiły nawracające lub uporczywe objawy po zakończeniu leczenia. Jednak ich lekarze zostali poproszeni listownie, aby nie zalecali żadnego leczenia w celu wyleczenia H. pylori. Podczas rocznej wizyty objawy dyspeptyczne w ciągu ostatnich sześciu miesięcy oceniano za pomocą wskaźnika nasilenia Glasgow Dyspepsia, jakość życia oceniano za pomocą kwestionariusza SF-36, a status H. pylori oceniano za pomocą testu oddechowego mocznika. Wyniki testów oddechowych wykonanych miesiąc po zakończeniu leczenia i jeden rok po rozpoczęciu leczenia nie zostały ujawnione pacjentom lub badaczom aż do zakończenia rocznej oceny.
Analiza statystyczna
Głównym punktem końcowym było ustąpienie objawów, definiowane jako wynik 0 lub w skali nasilenia Glasgow Dyspepsia, ponieważ badania walidacyjne wskazywały, że ten punkt odcięcia był najodpowiedniejszym wskaźnikiem rozdzielczości dyspepsji.17 Analiza została oparta na zasada zamiaru leczenia. Do porównania średnich wartości zmiennych uznawanych za ciągłe w grupach aktywnego leczenia i grupach placebo zastosowano dwie próbki t-testów. Testy chi-kwadrat wykorzystano do analizy zmiennych jakościowych. Przeprowadzono analizę logistyczno-regresyjną w celu określenia, które charakterystyki pacjentów przewidywały ustąpienie objawów. Wszystkie testy statystyczne były dwustronne.
Wyniki
Od października 1994 r. Do października 1996 r. Ocenialiśmy 916 pacjentów z niestrawnością, z których 330 było włączonych do badania. Przyczynami wykluczenia były endoskopowe objawy choroby wrzodowej dwunastnicy lub żołądka lub przełyku (209 pacjentów), negatywny wynik testu H. pylori (306 pacjentów), wcześniejsze leczenie H. pylori (21 pacjentów), niezdolność do tolerowania endoskopii (11 pacjentów) , stosowanie niesteroidowych leków przeciwzapalnych (9 pacjentów) oraz ciąża lub poważny stan medyczny (21 pacjentów). Spośród kwalifikujących się pacjentów tylko dziewięciu odmówiło udziału.
Spośród 330 pacjentów, którzy wzięli udział w badaniu, 12 zostało wykluczonych z ostatecznej analizy. Jedenaście nie miało co najmniej dwóch pozytywnych testów21 w kierunku zakażenia H. pylori, ponieważ weszły one do badania natychmiast po badaniu endoskopowym, gdy wyniki testu oddechowego mocznika były dostępne, ale wyniki testu ureazy i analizy histologicznej nie były dostępne; następnie okazało się, że są ujemne. Jeden pacjent nie spełniał kryteriów niestrawności niewrzodowej, ponieważ jego wyjściowy wskaźnik nasilenia zawał mięśnia Glasgow w ciągu sześciu miesięcy poprzedzających badanie wynosił 0.
Tabela 1. Tabela 1. Charakterystyka linii podstawowej 318 pacjentów z dyspepsją niewydolnością. Spośród pozostałych 318 pacjentów, 160 zostało przydzielonych do leczenia eradykacyjnego H. pylori (omeprazol i antybiotyki), a 158 zostało przydzielonych do samodzielnego podawania omeprazolu
[przypisy: Białkomocz, wdrożenia magento, citalopram ]
[hasła pokrewne: ambrisentan, blachodachówka gontopodobna, żeliwo szare ]
[podobne: płatki jaglane właściwości, płesznik, pluskwy ugryzienia ]

Objawowe korzyści z likwidacji zakażenia Helicobacter pylori u pacjentów z niewydolnością nerek cd

Pacjentom z alergią na penicylinę podawano 500 mg tetracykliny trzy razy dziennie, a nie amoksycylinę. Pacjenci otrzymali wizytę w teście oddechowym z mocznikiem i ocenę skutków ubocznych cztery tygodnie po zakończeniu leczenia oraz wizytę w celu ponownej oceny po roku od rozpoczęcia leczenia. Powiedziano im również, że mogą przyjmować wszelkie niezbędne leki, w tym inhibitor pompy protonowej, jeśli wystąpiły nawracające lub uporczywe objawy po zakończeniu leczenia. Jednak ich lekarze zostali poproszeni listownie, aby nie zalecali żadnego leczenia w celu wyleczenia H. pylori. (więcej…)