Objawowe korzyści z likwidacji zakażenia Helicobacter pylori u pacjentów z niewydolnością nerek czesc 4

Te dwie grupy były dobrze dobrane pod względem wieku, płci, początkowych wyników w skali nasilenia Glasgow Dyspepsia, rozpowszechnienia wcześniej przepisanej terapii przeciwwydzielniczej, częstości palenia, dominującego objawu przy prezentacji, czasu trwania objawów i jakości życia (tabela 1). W sumie 308 pacjentów (97 procent) zostało poddanych ponownej ocenie rok po randomizacji, 154 w każdej grupie. Spośród 154 pacjentów w grupie otrzymującej omeprazol i antybiotyk, 150 miało test oddechowy na mocznik miesiąc po zakończeniu leczenia. Test był negatywny u 132 pacjentów (88 procent), z których 125 (95 procent) również przeszło ujemny test w ciągu jednego roku. Spośród 154 pacjentów w grupie otrzymującej sam omeprazol, 152 miało test oddechowy na mocznik miesiąc po zakończeniu leczenia. Test był pozytywny u 145 pacjentów (95 procent), z których 134 (92 procent) również przeszło pozytywny test w ciągu jednego roku.
Ryc. 1. Ryc. 1. Rozkład skali nasilenia zawałości w Glasgow w rok po rozpoczęciu leczenia. Rozdzielenie objawów (definiowane jako wynik 0 lub 1) było znacznie częstsze w grupie pacjentów przyjmujących omeprazol i antybiotyki (p <0,001). Brak danych dla jednego pacjenta w grupie z samym omeprazolem.
Rozkład wyników nasilenia objawów Dyspepsji w Glasgow w obu grupach po roku pokazano na rycinie 1. Na podstawie zamiaru leczenia, objawy ustąpiły (zdefiniowane jako wynik 0 lub 1) u 33 z 154 pacjentów (21% ) w grupie przeznaczonej do przyjmowania omeprazolu i antybiotyków, w porównaniu z 11 z 154 pacjentów (7 procent) w grupie pacjentów otrzymujących omeprazol w monoterapii (95 procent przedziału ufności dla różnicy między grupami, 7 do 22 procent, P <0,001) .
Tabela 2. Tabela 2. Wyniki pacjentów w jednym roku. Średni (. SD) wskaźnik dyspepsji w ciągu jednego roku wynosił 5,4 . 4,0 w grupie leczonej omeprazolem i antybiotykami, w porównaniu z 6,2 . 3,6 w grupie leczonej samym omeprazolem (P = 0,07) (tabela 2). Wyniki w obu grupach były niższe niż w linii podstawowej; jednak wyższe wyniki przy wejściu wynikały częściowo z faktu, że wszyscy pacjenci otrzymali w sumie trzy punkty za wizyty u lekarza ogólnego, wizyty w szpitalu i poddanie się endoskopii.
Na poziomie wyjściowym 84 procent pacjentów przyjmujących omeprazol i antybiotyki w grupie, a 80 procent osób przyjmujących omeprazol w monoterapii przyjmowało leki na receptę na niestrawność w ciągu ostatnich sześciu miesięcy (Tabela 1). W jednym roku odpowiednie wartości wynosiły 43 procent i 53 procent (tabela 2). Na linii podstawowej wśród pacjentów przyjmujących leki na receptę na niestrawność 53% pacjentów przyjmujących omeprazol i antybiotyki przyjmowało taki lek przez ponad trzy z poprzednich sześciu miesięcy, w porównaniu z 55% pacjentów grupa otrzymywała sam omeprazol; w jednym roku odpowiednie wartości wynosiły 47 procent i 57 procent. Nie stwierdzono istotnych różnic między grupami pod względem jakości życia po leczeniu (Tabela 2).
Ryc. 2. Ryc. 2. Wartości procentowe pacjentów z rozpoznaniem objawów w odniesieniu do czasu trwania objawów przed leczeniem
[podobne: sklerodermia, oprogramowanie stomatologiczne, Białkomocz ]
[więcej w: Skoki tandemowe, kabiny toaletowe, cefepim ]
[hasła pokrewne: pokrzywka objawy, polipektomia, gimnazjum w lubaszu ]

Objawowe korzyści z likwidacji zakażenia Helicobacter pylori u pacjentów z niewydolnością nerek czesc 4

Te dwie grupy były dobrze dobrane pod względem wieku, płci, początkowych wyników w skali nasilenia Glasgow Dyspepsia, rozpowszechnienia wcześniej przepisanej terapii przeciwwydzielniczej, częstości palenia, dominującego objawu przy prezentacji, czasu trwania objawów i jakości życia (tabela 1). W sumie 308 pacjentów (97 procent) zostało poddanych ponownej ocenie rok po randomizacji, 154 w każdej grupie. Spośród 154 pacjentów w grupie otrzymującej omeprazol i antybiotyk, 150 miało test oddechowy na mocznik miesiąc po zakończeniu leczenia. Test był negatywny u 132 pacjentów (88 procent), z których 125 (95 procent) również przeszło ujemny test w ciągu jednego roku. Spośród 154 pacjentów w grupie otrzymującej sam omeprazol, 152 miało test oddechowy na mocznik miesiąc po zakończeniu leczenia. (więcej…)