Opieka nad dorosłymi zakażonymi HIV w Stanach Zjednoczonych ad 5

Jedna trzecia ludności wykonała co najmniej wizytę w oddziale ratunkowym; w ciągu sześciu miesięcy odbyło się łącznie 154 000 wizyt. Dwadzieścia procent populacji było hospitalizowanych, wykorzystując łącznie 694 000 dni opieki szpitalnej lub 10,4 dni na hospitalizowanego pacjenta na sześć miesięcy. Osiemdziesiąt pięć procent używało co najmniej jednego leku na HIV, a 79 procent stosowało lek przeciwretrowirusowy w ciągu sześciu miesięcy przed rozmową. Sześćdziesiąt jeden procent w skojarzeniu stosowało leki przeciwretrowirusowe, tak że populacja miała łącznie 61,6 milionów dni terapii antyretrowirusowej w ciągu sześciu miesięcy przed rozmową. Wzorzec stosowania inhibitorów proteazy i nienukleozydowych inhibitorów odwrotnej transkryptazy zmieniał się szybko w 1996 r. Według szacunków daty pierwszego użycia dla całej kohorty około 16 procent pacjentów stosowało jeden z nowszych leków do 31 stycznia. , 36 procent do 31 lipca i 55 procent do 31 grudnia 1996 r. (Ryc. 2). Wykorzystaliśmy średnie ceny usług do oszacowania bezpośrednich kosztów opieki medycznej, która nie obejmuje kosztów opieki domowej lub domowej, trwałego sprzętu i tym podobnych. W przypadku populacji referencyjnej szacowane roczne wydatki wyniosły 5,1 miliarda USD, czyli 22 200 USD na pacjenta rocznie. Obejmuje to 2,0 miliardy USD (40 procent całości) na leki, 2,2 miliarda USD (43 procent) na opiekę szpitalną, 0,1 miliarda USD (2 procent) na opiekę w oddziale pomocy doraźnej i 0,8 miliarda USD (15 procent) na inną opiekę ambulatoryjną i powiązane badania.
Ludność pod opieką
Modele generujące alternatywne wagi, które wykorzystaliśmy do ekstrapolacji z populacji referencyjnej do populacji otrzymującej opiekę w typowym sześciomiesięcznym okresie w 1996 r., Dały szacunkową wielkość populacji w zakresie od 292 000 do 372 000 i koncentrując się na 335 000. Sugeruje to, że wydłużenie okresu pobierania próbek do sześciu miesięcy dałoby próbkę, która bezpośrednio reprezentowałaby około 60 000 do 140 000 dodatkowych osób.
Wykorzystaliśmy analizy uwzględniające alternatywne wagi w celu skorygowania niedostatecznej reprezentacji osób w populacji referencyjnej, które odbyły wizyty w odstępach dłuższych niż dwa miesiące. Wyniki tych analiz sugerują, że populacja widziana w okresie sześciu miesięcy różni się od populacji odniesienia obserwowanej w okresie dwóch miesięcy o nie więcej niż 3 procent dla wszystkich cech wymienionych w tabeli (dane nie przedstawione). Co więcej, sześciomiesięczna populacja skorzystałaby z około 2080 000 wizyt ambulatoryjnych, 214 500 wizyt w oddziale ratunkowym, 963,500 dni w szpitalach i 85,0 milionów pacjento-dni terapii antyretrowirusowej w ciągu sześciu miesięcy. Roczne wydatki tej populacji wyniosłyby około 6,7 miliarda USD, czyli około 20 000 USD na pacjenta rocznie.
Dyskusja
Ćwierć miliona dorosłych, którzy otrzymali opiekę na HIV w Stanach Zjednoczonych w ciągu pierwszych dwóch miesięcy 1996 roku, było uderzająco różnych od ogólnej populacji. W porównaniu z innymi osobami w populacji nieelastycznej, dorosli pacjenci z HIV byli o połowę mniejsi niż kobiety, byli zatrudnieni, mieli dochód gospodarstwa domowego powyżej 25 centyla lub mieli prywatne ubezpieczenie.14-16 Chociaż dorośli pacjenci z HIV byli tylko o jedną piątą bardziej narażeni na brak ubezpieczenia zdrowotnego niż ogólna populacja, byli trzy razy bardziej narażeni na ubezpieczenie przez Medicaid i dziewięciokrotnie bardziej narażeni na ubezpieczenie Medicare.16 Jest tak, pomimo faktu, że poziom wykształcenia pacjentów w przypadku HIV i ogólnej populacji wydaje się, że jest podobny, a tylko połowa z obu grup informuje o wykształceniu w college ach.17
Występowały duże różnice w charakterystyce pacjentów w zależności od rasy, płci, stadium choroby i regionu Stanów Zjednoczonych
[podobne: ceftriakson, belimumab, teosyal ]
[więcej w: Skoki tandemowe, kabiny toaletowe, cefepim ]
[podobne: pokrzywka objawy, polipektomia, gimnazjum w lubaszu ]