Opieka nad dorosłymi zakażonymi HIV w Stanach Zjednoczonych ad 6

Na przykład, w porównaniu do mężczyzn zakażonych wirusem HIV, kobiety zarażone wirusem HIV były prawie dwa razy częściej czarne, miały roczny dochód w gospodarstwie domowym niższy niż 5000 USD lub brakowało prywatnego ubezpieczenia zdrowotnego (Tabela 2). Ogólnie rzecz biorąc, 68 procent wszystkich pacjentów polegało na programach publicznych lub majątku osobistym, aby finansować swoją opiekę, ale pacjenci na Środkowym Zachodzie i Zachodzie byli z grubsza dwa razy bardziej narażeni niż inni na posiadanie prywatnego ubezpieczenia. Co więcej, nie było 2 nieubezpieczonych pacjentów na każdych 10 pacjentów objętych Medicaid na północnym wschodzie, ale 11 na 10 na południu. To zmienne i fragmentaryczne finansowanie opieki będzie coraz ważniejszym problemem, ponieważ wzrasta przeżywalność, a częstość zakażenia HIV wzrasta w podgrupach, w przypadku których istnieje mniejsze prawdopodobieństwo posiadania prywatnego ubezpieczenia. Obawa o zdolność pacjentów do zapłaty za opiekę nie oznacza, że całkowity koszt opieki nad HIV jest nadmierny. Dane zarówno z naszego badania, jak i Narodowego Centrum Statystyki Zdrowia wskazują, że pacjenci z HIV stanowią zaledwie około procenta wszystkich dni pobytu w szpitalu w Stanach Zjednoczonych16. Podobnie, 6,7 miliarda dolarów w bezpośrednich wydatkach na opiekę nad dorosłymi zakażonymi wirusem HIV obserwujemy co Sześć miesięcy to mniej niż procent z ponad 700 miliardów dolarów amerykańskich wydatków na osobistą opiekę zdrowotną w 1996 r.16. Ta proporcja nie jest nadmierna, biorąc pod uwagę, że zakażenie wirusem HIV, w szczytowym okresie, stanowiło około 7 procent wszystkich potencjalnych lat życia utraconych w Stany Zjednoczone lub więcej niż zapalenie płuc, grypa, przewlekła obturacyjna choroba płuc, cukrzyca i przewlekła choroba wątroby połączone16, 18. Dlatego kryzys wydatków na pacjentów z zakażeniem wirusem HIV wydaje się być jednym z finansowania, a nie kosztem.
Wskazane są również komponenty wydatków na opiekę nad pacjentami zakażonymi HIV. W 1996 r. Opieka szpitalna była najdroższym składnikiem, ale koszty środków farmaceutycznych były już dwukrotnie wyższe od wszystkich składników opieki ambulatoryjnej, innych niż leki. Oczekujemy, że proporcja ta wzrośnie, a wydatki szpitalne spadną wraz z coraz częstszym stosowaniem wysoce skutecznej kombinacji terapii przeciwretrowirusowej. Chociaż stosowanie nowszych leków przeciwretrowirusowych w całym kraju jest niższe niż osiągnięte w badaniu ambulatoryjnym na obecność wirusa HIV, szybki wzrost stosowania tych leków w 1996 r. Jest imponujący.4 To szybkie rozpowszechnianie nowych terapii jest zgodne z naszym odkryciem, że rozległe większość pacjentów są postrzegani przez dostawców, którzy mają doświadczenie w opiece nad pacjentami z zakażeniem wirusem HIV i którzy mogą przyjąć nowe schematy antyretrowirusowe na wczesnym etapie.
Większość pacjentów leczonych z powodu zakażenia HIV miało wskazania do leczenia przeciwretrowirusowego.18,19 Oznacza to, że około 60 procent miało AIDS zgodnie z definicją CDC i około 90 procent najniższej liczby limfocytów CD4 + było poniżej 500 komórek na milimetr sześcienny. Kontrastuje to z badaniami historii naturalnej, które szacują odpowiednie proporcje na około jedną trzecią i dwie trzecie wszystkich osób ze znanym lub nierozpoznanym zakażeniem HIV. 20,21 Ponadto, ekstrapolacje z naszej populacji referencyjnej do populacji osób zakażonych HIV przez dostawców w okresie sześciu miesięcy sugerują, że ponad 85 procent osób dorosłych, u których stwierdzono AIDS, zgodnie z definicją w CDC, widziało lekarza co najmniej co sześć miesięcy.22 Oznacza to, że osoby zakażone HIV, które nie otrzymują regularnej opieki są to przede wszystkim osoby z wczesną i prawdopodobnie nierozpoznaną infekcją HIV.
Porównanie zakresu naszych szacunków punktowych dotyczących liczby dorosłych obserwowanych co sześć miesięcy (292 000 do 372 000) z zakresem szacunków CDC liczby osób o znanym lub nieznanym zakażeniu HIV (650 000 do 900 000) daje przybliżoną ocenę populacja dorosłych osób zakażonych wirusem HIV nieleczonych w Stanach Zjednoczonych23. Dokonując tego porównania, po raz pierwszy usunęliśmy te, które nie zostały uwzględnione w populacji referencyjnej z szacunków CDC
[podobne: citalopram, bifidobacterium, Białkomocz ]
[hasła pokrewne: bimatoprost, wieszaki na medale, hostessy fordanserki ]
[więcej w: omega kleszczów, oparzenia chemiczne, oparzenia pierwsza pomoc ]