Opieka nad dorosłymi zakażonymi HIV w Stanach Zjednoczonych ad

Przeprowadziliśmy wywiady z 76 procentami spośród 4042 wybranych pacjentów, z których 2864 udzieliło pełnych wywiadów. Wskaźnik zasięgu lub stosunek populacji reprezentowanej bezpośrednio do populacji, która byłaby reprezentowana, gdyby uczestniczyli wszyscy pacjenci i dostawcy, wyniósł 68 procent w przypadku wywiadów długich i 87 procent w przypadku kombinacji krótkich form długich oraz wywiady i formularze pełnomocników wypełniane przez dostawców, gdy nie było możliwości przeprowadzenia wywiadu (formularze bez odpowiedzi). Dla każdego respondenta skonstruowaliśmy wagę analityczną, aby dostosować próbkę do reprezentacji całej populacji referencyjnej. Każda waga, która może być zinterpretowana jako liczba osób reprezentowanych przez tego respondenta, jest wynikiem masy próbkowania, która dostosowuje się do prawdopodobieństwa różnicowego pobierania próbek, masy wielokrotności , która dostosowuje się do pacjentów, którzy mogli wejść do próbki przez ich wizyty u wielu świadczeniodawców oraz brak odpowiedzi , który dostosowuje się do różnic w stawkach współpracy.9 Opracowaliśmy także alternatywne wagi, aby ekstrapolować z populacji odniesienia badania osób widzianych w pierwszych dwóch miesiącach 1996 r. do populacji otrzymującej leczenie, które określiliśmy jako te, które byłyby widziane w typowym sześciomiesięcznym okresie tego roku. Oznacza to, że użyliśmy tych alternatywnych wag, aby dostosować się do wykluczenia z populacji referencyjnej niektórych osób, które były widziane w odstępach dłuższych niż dwa miesiące.
Centralnie wyszkolony personel z Krajowego Ośrodka Badań Opinii korzystał z osobistego wywiadu wspomaganego komputerowo do przeprowadzania wszystkich wywiadów.10 Dziewięćdziesiąt dwa procent wywiadów przeprowadzono osobiście, a pozostała część była prowadzona przez telefon. Skrócono lub udzielono wywiadów zastępczych lub uzyskano formularze bez odpowiedzi, gdy pełne wywiady były nieosiągalne. Podchodziliśmy do tematów na wywiady tylko po tym, jak ich dostawcy uzyskali ich zgodę. Tablica przeglądowa instytucji RAND i, jeśli jest dostępna, rada lokalna dokonała przeglądu wszystkich formularzy i materiałów.
Analiza statystyczna
Przeanalizowaliśmy dane z wywiadu z linii podstawowej, który miał maksymalny okres wycofania wynoszący sześć miesięcy, wraz z wybranymi danymi z pierwszego wywiadu uzupełniającego. Wywiady z linią podstawową rozpoczęły się w styczniu 1996 r., A zakończyły 15 miesięcy później. Uwzględniliśmy powyższe wagi analityczne we wszystkich analizach. Skorygowaliśmy wszystkie błędy standardowe i testy statystyczne, aby zrekompensować złożony projekt próbki i wagę różnicową za pomocą metod linearyzacji dostępnych w pakietach oprogramowania SUDAAN i Stata. 11 Wykorzystaliśmy losowe odpowiedzi dawcy w obrębie warstw respondentów ( gorąca talia imputacja), aby wypełnić mniej niż 5 procent liczby limfocytów CD4 +, dla których brakowało danych, mniej niż 3 procent wartości ubezpieczenia i dochodu, i mniej niż 0,5 procent innych istotnych brakujących wartości.12
Oszacowaliśmy stosowanie leków z raportów i szacunków pacjentów przez ekspertów o typowych dawkach dziennych. Oszacowaliśmy koszty na podstawie średnich cen za miesięczne dostawy odpowiednich leków i dawek, w tym opłat za wydawanie lub administrację, z krajowej apteki detalicznej, szpitala uniwersyteckiego uczestniczącego w konsorcjum zakupowym i federalnego dystrybutora
[przypisy: sklerodermia, Białkomocz, disulfiram ]
[patrz też: hologramy na legitymację studencką, wiercenie w żelbecie, cyprofloksacyna ]
[patrz też: pęcherzowe oddzielanie się naskórka, pecherzyca, pekan ]