Wariacje geograficzne dotyczące wskaźników wykorzystania w szpitalach i klinikach dla weteranów ad 5

Spójność rankingów VA Networks dla intensywności korzystania z usług opieki szpitalnej i ambulatoryjnej w czasie i pomiędzy diagnozami. Sieci wykazywały znaczną spójność w swoich konkretnych wzorcach korzystania ze szpitali i kliniki zarówno wśród kohort, jak i na przestrzeni czasu (Tabela 3). Na przykład, współczynnik korelacji wewnątrzokresowej rankingów sieci dla dni szpitalnych w ciągu pięciu lat wahał się od 0,84 do 0,94 dla ośmiu rozpoznań. Przez wszystkie pięć lat poziom używania szpitali był najwyższy wśród sieci na północnym wschodzie, a najniższy wśród sieci na zachodzie. Na przykład wśród pacjentów z przewlekłą obturacyjną chorobą płuc w 1995 roku liczba dni w szpitalu wynosiła 20,7 na osobę rocznie w Albany, Nowym Jorku, sieci i 6,8 na osobolat w sieci San Francisco – różnica większa niż współczynnik 3,0. Ogólnie rzecz biorąc, ten sam wzorzec stosowania w szpitalu zaobserwowano dla innych kohort.
W 1995 r. Podaż łóżek w systemie VA wynosiła od 3,5 na 1000 weteranów kategorii A (weterani kategorii A są uprawnieni do opieki w VA) w Portland, Oregon, sieć do 7,4 na 1000 w sieci Baltimore. Podaż była istotnie skorelowana z liczbą dni hospitalizacyjnych przypadających na osobolatkę we wszystkich kohortach, ze współczynnikami korelacji Spearmana w zakresie od 0,57 do 0,76. Obłożenie (średni dzienny spis podzielony przez liczbę łóżek) odzwierciedla ogólnoukładową nadwyżkę zdolności produkcyjnych i wynosi od 64,6% w sieci Portland, Oregon, do 80,6% w sieci Bronx, Nowy Jork.
Poradnia ambulatoryjna
Różnice w częstości wizyt klinicznych dla podstawowej opieki medycznej w sieciach wahały się od współczynnika około 1,6 do współczynnika 4,0 (tabela 2). Różnica w obrębie tego roku była najwyższa wśród pacjentów z przewlekłą niewydolnością nerek (w zakresie od 3,5 do 4,0) i najmniejsza wśród pacjentów z zastoinową niewydolnością serca (współczynnik 1,6). Różnice między liczbą wizyt w przychodniach dla usług dodatkowych w sieci w ciągu roku były zbliżone do częstości wizyt w przychodniach w podstawowej opiece medycznej (od 1,6 do 4,9). Częstotliwość wizyt w klinikach psychiatrycznych w sieciach różniła się o około 3,0 dla obu kohort pacjentów z zaburzeniami psychicznymi przez wszystkie pięć lat.
Tabela 4. Tabela 4. Stawki szpitala i kliniki Wykorzystanie wśród 22 sieci dla czterech kohort w 1995 r. Geograficzny wzorzec korzystania z usług ambulatoryjnych dla podstawowej opieki medycznej nie był tak wyraźny jak w przypadku szpitala. Dwie północno-wschodniej sieci miały najwyższy wskaźnik wykorzystania dla wszystkich kategorii chorób (trzeci lub czwarty kwartyl) w większości lat badania, odzwierciedlając intensywność poziomu wykorzystania szpitala w tych sieciach. W przeciwieństwie do kilku zachodnich sieci konsekwentnie najwyższy wskaźnik wykorzystania kliniki, dokładnie przeciwnie do ich poziomu wykorzystania w szpitalu – odkrycie sugerujące, że usługi ambulatoryjne zostały zastąpione przez usługi szpitalne. Tabela 4 pokazuje, w jakim stopniu wskaźniki korzystania z kliniki i użytku w szpitalu były komplementarne w 1995 roku. Jeśli usługi ambulatoryjne zastępowano w ramach opieki szpitalnej, sieci o małej liczbie dni w szpitalach powinny mieć wysoki odsetek wizyt w klinikach
[patrz też: bromazepam, Corsodyl, atropina ]
[podobne: hologramy na legitymację studencką, wiercenie w żelbecie, cyprofloksacyna ]
[podobne: pęcherzowe oddzielanie się naskórka, pecherzyca, pekan ]