Wariacje geograficzne dotyczące wskaźników wykorzystania w szpitalach i klinikach dla weteranów ad 7

Rzeczywiście, struktura geograficzna zmienności w ciągu roku w stosowaniu szpitali VA odzwierciedla to w sektorze nonfederalnym. Dane z populacyjnego badania National Hospital Discharge Survey wskazują, że w przypadku mężczyzn z czterech regionów USA w spisie powszechnym w 1993 r. Wskaźniki wypisu ze szpitala różniły się o współczynnik 1,65 (były najwyższe na północnym wschodzie i najniższe na zachodzie), podczas gdy liczba dni w szpitalu różniła się o współczynnik 2,09 (ponownie najwyższy w północno-wschodniej i najniższej na zachodzie) 4. Ten wzór i wielkość są podobne do tego, co znaleźliśmy w systemie opieki zdrowotnej VA. Spośród analizowanych grup zmienność współczynników rozładowania wahała się od 1,2 do 1,7 w sieciach, a zmienność liczby dni hospitalizacji wahała się od 1,5 do 3,0, a stawki na północnym wschodzie zawsze wyższy niż na Zachodzie. Przez ostatnie trzy dekady badanie National Hospital Discharge Survey wykazało, że na Zachodzie występuje najniższy wskaźnik wykorzystania szpitala pod względem liczby wypływów, a także liczby dni.1,4 Północno-wschodni kraj ma najwyższą liczbę dni szpitalne od 1984 r. i najwyższe wskaźniki zwolnień od 1988 r. Potencjalnym wytłumaczeniem zmienności geograficznej w zastosowaniach szpitalnych jest zróżnicowanie w korzystaniu z usług ambulatoryjnych. Jeśli opieka ambulatoryjna zastąpi opiekę szpitalną, wówczas obszary o niższym niż średnia wskaźniku korzystania ze szpitala powinny charakteryzować się wyższymi niż przeciętne wskaźnikami opieki ambulatoryjnej. Mocną stroną naszych badań jest wykorzystanie połączonych plików do badania ambulatoryjnego i stacjonarnego w kohortach. Dane sugerują, że niektóre sieci VA na Zachodzie mogą zastąpić opiekę ambulatoryjną w zakresie opieki szpitalnej, ale tak nie jest w przypadku całego systemu. W niektórych sieciach północno-wschodnich odnotowano wysoki odsetek wizyt w ramach opieki ambulatoryjnej, a także wysoki odsetek przypadków hospitalizacji. Analizy danych Medicare nie potwierdziły poglądu, że usługi ambulatoryjne zastępują opiekę stacjonarną; w rzeczywistości regiony o wysokim poziomie refundacji opieki ambulatoryjnej mają zazwyczaj wysoki poziom zwrotu kosztów opieki szpitalnej .3,33 Ponadto ankieta National Ambulatory Medical Care z 1991 r. wykazała, że ludzie na północnym wschodzie (gdzie najwyższe) mają najwyższą liczbę wizyt lekarskich na osobę rocznie: 3,1 w porównaniu z 2,8 na Środkowym Zachodzie i Zachodzie oraz 2,3 na południu.
Nasze badanie ma kilka ograniczeń. Różnice w praktykach dotyczących przyjmowania będą obciążać każdą miarę wyniku opartą wyłącznie na hospitalizowanych pacjentach.36 Ponieważ opieraliśmy się na przyjęciu do szpitala, nasilenie choroby w kohorcie może nie być jednolite w sieci, jeśli praktyki przyjmowania w sieci różnią się. Średnia gęstość choroby w kohorcie również mogła ulec zmianie w ciągu lat badań wśród sieci. Mogło tak się zdarzyć, gdyby ryzyko śmierci różniło się między sieciami z powodu różnic w jakości lub stosowności świadczonej przez nich opieki. Roczne lub świeckie różnice w nasileniu choroby wśród kohort mogą również uwzględniać różnice geograficzne w poziomach stosowania. Jednak zaobserwowaliśmy ten sam model zróżnicowania geograficznego w systemie VA w latach 1992-1996, kiedy to powtórzyliśmy analizy, stosując zmodyfikowaną strategię rejestracji29.
Kolejnym ograniczeniem jest to, że nie badaliśmy wskaźników wykorzystania szpitali ani klinik innych niż VA
[przypisy: bisoprolol, teosyal, bifidobacterium ]
[przypisy: ambrisentan, blachodachówka gontopodobna, żeliwo szare ]
[przypisy: płatki jaglane właściwości, płesznik, pluskwy ugryzienia ]