Wariacje geograficzne dotyczące wskaźników wykorzystania w szpitalach i klinikach dla weteranów ad 8

Geograficzne lub czasowe różnice w częstości korzystania z takich usług w kohortach mogą wpływać na nasze wyniki lub nawet je wyjaśniać. Dane na temat tego, w jakim stopniu weterani korzystający z usług VA korzystają również z opieki niezwiązanej z lekarzem weterynarii, są skąpe i nie ma ogólnokrajowych danych na temat stopnia, w jakim podwójne zastosowanie różni się w poszczególnych krajach. Takie analizy można przeprowadzić łącząc dane VA i Medicare, ale oznaczałoby to, że dwie trzecie pacjentów, którzy korzystają z urządzeń VA (tych w wieku 65 lat lub młodszych) zostanie pominiętych. Jednak w Nowym Jorku i Nowej Anglii w połowie lat 1980-tych tylko 4,2% weteranów, którzy ukończyli 65 lat i którzy byli hospitalizowani w celu przeprowadzenia zabiegu chirurgicznego w systemie VA, zostali ponownie przyjęci do szpitala innego niż VA w ciągu sześciu miesięcy po Procedura.37 Na koniec zbadaliśmy zmienność wykorzystania na poziomie sieci, która mogła doprowadzić do zaniżenia zmienności geograficznej. Wydaje się, że zmiana jest największa, przynajmniej w sektorze niefederalnym, na poziomie obszaru usług szpitalnych33 Podczas badania jednego z nielicznych krajowych systemów opieki zdrowotnej w Stanach Zjednoczonych (z pewnością jego największego), nasze badanie dodaje dalsze wsparcie do twierdzenia, że chodzi o system opieki medycznej – a nie o pacjentów – który powoduje regionalne różnice w wykorzystaniu stawki.
Finansowanie i ujawnianie informacji
Finansowane przez Służbę Badawczą ds. Usług Zdrowotnych Departamentu Spraw Weteranów.
Author Affiliations
Z Centrum Jakości Opieki i Studiów Użytkowania, Veterans Affairs Medical Center, Houston (CMA, NJP, JS, TJM, H.-JY, KP, MLE, NPW); oraz Veterans Health Administration, Department of Veterans Affairs, Washington, DC (GB, KWK).
Prośba o przedruk do Dr. Ashton w VA Medical Center (152), 2002 Holcombe Blvd., Houston, TX 77030, lub w [email protected].
[przypisy: sklerodermia, cilostazol, atropina ]
[patrz też: Skoki tandemowe, kabiny toaletowe, cefepim ]
[hasła pokrewne: pokrzywka objawy, polipektomia, gimnazjum w lubaszu ]