Wariacje geograficzne dotyczące wskaźników wykorzystania w szpitalach i klinikach dla weteranów ad

Użyliśmy zaszyfrowanych numerów ubezpieczenia społecznego, aby połączyć plik leczenia pacjenta VA, który zawiera streszczenia wszystkich pacjentów wypisanych ze wszystkich szpitali VA; akt lekarza ambulatoryjnego VA, który zawiera zapisy dotyczące każdej wizyty ambulatoryjnej w ośrodku VA; oraz plik śmierci systemu lokalizacyjnego rejestrującego beneficjenta VA, zawierający listę zgonów, które nastąpiły do 30 września 1995 r. Akta śmierci zawierają listę wszystkich zgonów niezależnie od miejsca zgonu i wynoszą od 90 do 95 procent. 27 Korzystanie z usług innych niż VA jest niekompletnie zarejestrowane w tych bazach danych, a zatem nie było analizowane. Obliczyliśmy liczbę wypróżnień, liczbę dni w szpitalu (średnią liczbę dni spędzonych przez pacjenta w szpitalu w okresie 12 miesięcy obserwacji, niezależnie od liczby pobytów w szpitalu), stawki wizyt ambulatoryjnych dla podstawowej opieki medycznej oraz stawki wizyt w przychodni dla usług dodatkowych. W dokumentacji ambulatoryjnej rejestrowane są zatrzymania kliniki, które definiuje się jako każde spotkanie pacjenta z dostawcą w placówce. Jedna wizyta może obejmować wiele przystanków – na przykład do lekarza, wychowawcy pielęgniarki i elektrokardiografa. Skategoryzowaliśmy przerwy w kliniki lub wizyty w grupach nienakładających się na siebie. Wizyta ambulatoryjna w ramach podstawowej opieki medycznej to wizyta obejmująca kompleksową opiekę długoterminową i jest wskaźnikiem dla podstawowej opieki zdrowotnej w latach badań. Wszystkie inne przystanki zostały zakwalifikowane jako usługi pomocnicze, które obejmują konsultacje w zakresie usług jednorazowych lub krótkoterminowych lub testów. W przypadku dwóch kategorii diagnoz psychiatrycznych, które przeanalizowaliśmy, obliczono także odsetki wizyt w klinikach psychiatrycznych. Wizyty do dializy zostały wyłączone z obliczania odsetka wizyt przewlekłej niewydolności nerek, ponieważ istnieją ekstremalne różnice w zakresie, w jakim weterani korzystają z usług dializowanych refundowanych przez Medicare zamiast usług dializoterapii VA. Aby obliczyć liczbę wizyt w klinice, policzyliśmy liczbę dni, w których wizyta obejmowała co najmniej jeden postój w danej kategorii.
Kohorty pacjentów
Tabela 1. Tabela 1. Kategorie chorób i numery pacjentów w każdej kohorcie na początku każdego roku badania, 1991-1995. Przeanalizowaliśmy osiem kohort pacjentów (tabela 1). W 1994 r. Kohorty te stanowiły 20% przypadków hospitalizacji i 17% przypadków ambulatoryjnych.
Ponieważ celem było porównanie odsetka hospitalizacji i korzystania z kliniki w sieciach w czasie, pacjenci w każdej kohorcie musieli być możliwie jak najbardziej zbliżeni pod względem klinicznym przy zapisywaniu. W okresie badań dokumentacja ambulatoryjna nie zawierała informacji na temat diagnoz, co uniemożliwiło zarejestrowanie pacjentów w momencie ich wstępnej diagnozy. Jednak dokumentacja leczenia pacjenta rejestruje diagnozy, a pierwsza hospitalizacja z powodu choroby przewlekłej często oznacza, że choroba stała się ciężka. Pierwsza hospitalizacja z VA dla warunku zainteresowania została wykorzystana jako data rejestracji. Opieranie się na hospitalizacji oznaczało, że pacjenci, którzy nie zostali przyjęci do szpitala VA w czasie trwania badania, nie byli zapisani do badania. Aby oszacować odchylenie, które to wprowadziło, obliczyliśmy odsetek pacjentów VA, którzy byli hospitalizowani w tym okresie
[hasła pokrewne: wdrożenia magento, cefepim, bisoprolol ]
[patrz też: bimatoprost, wieszaki na medale, hostessy fordanserki ]
[więcej w: omega kleszczów, oparzenia chemiczne, oparzenia pierwsza pomoc ]