Wariacje geograficzne dotyczące wskaźników wykorzystania w szpitalach i klinikach dla weteranów

Różnice geograficzne w używaniu szpitali w Stanach Zjednoczonych stanowią trwałe odkrycie.1-4 Przyczyny, które badano, obejmują różnice w wzorcach praktyki wynikające z niepewności lekarzy co do tego, w jaki sposób iw jakim ustawieniu leczyć określone schorzenia, 5,6 różnic w wskaźniki niewłaściwych hospitalizacji, 7,8 różnic w podaży łóżek szpitalnych i domach opieki, 9 nierówności geograficznych w penetracji rynku przez organizacje opieki zdrowotnej (np. organizacje zajmujące się opieką zdrowotną), których zachęty finansowe skłaniają do różnych modeli korzystania ze szpitala, 10 i różnic w dostępie do opieki, co powoduje zmienność częstości możliwych do uniknięcia hospitalizacji Można oczekiwać, że w systemie opieki zdrowotnej Departamentu Spraw Weteranów (VA) będzie mniej zróżnicowana sytuacja w zakresie korzystania z opieki szpitalnej niż w sektorze prywatnym.14 Z socjodemograficznego punktu widzenia obciążenie sprawami VA jest stosunkowo jednorodne. Uprawnienia do opieki określone są przez prawo federalne.15 Honorowe zwolnienie z służby wojskowej jest warunkiem wstępnym do uzyskania uprawnień, ale nie wszyscy honorowo zwolnieni weterani mają prawo do opieki nad pacjentami z VA. Weterani o określonych warunkach lub ekspozycjach związanych z ich służbą wojskową i weterani, którzy spełniają kryteria niskich dochodów, mają najwyższy priorytet. Inni weterani mogą otrzymać opiekę, jeśli dokonają wpłaty i jeśli miejsce jest dostępne. System VA służy weteranom, ale nie ich osobom zależnym, w związku z czym większość użytkowników to mężczyźni. Około jedna trzecia osób, które korzystają z systemu, ma ponad 65 lat, a dwie trzecie użytkowników ma roczne dochody poniżej 20 000 USD. 18 USD. System VA jest wysoce scentralizowany; dlatego wiele polityk i procedur administracyjnych jest jednolita w całym kraju. Obiekty mają wspólne, centralnie obowiązujące systemy administracyjne, dane kliniczne i systemy informacyjne. Lekarze są wynagradzani i nie mogą zwiększyć swoich dochodów poprzez zmianę stylu leczenia lub leczenie większej liczby weteranów.
Dodatek. Dzięki przywilejowi kongresowemu w wysokości 15,4 mld USD w 1994 r. System opieki zdrowotnej VA obejmował około 53 000 łóżek do opieki w 172 szpitalach, ponad 350 klinikach i 131 domach opieki. Po wyłączeniu opieki zakupionej od sektora prywatnego, w 1994 r. System odnotował 902 000 pobytów w szpitalach i 32,6 milionów wizyt ambulatoryjnych. Pod koniec 1995 roku zakłady VA zostały ponownie skonfigurowane w 22 geograficznie oparte sieci opieki zdrowotnej (patrz dodatek), z których każda składa się z 5 do 10 centrów medycznych i różnych numerów klinik i domów opieki, 19-22, aby zapewnić zachęty dla bardziej spójne i przewidywalne jakość i poprawa dostępu do opieki oraz skuteczność opieki.23,24 Wraz z prawodawstwem mającym na celu zreformowanie zasad kwalifikowalności i rozpoczęcie opartego na kapitulacji systemu alokacji zasobów, 25 reorganizacja oznaczała gruntowny przegląd systemu VA. 19-22 , 26
Przeanalizowaliśmy historyczne wzorce korzystania z usług opieki zdrowotnej w nowoutworzonych sieciach VA w celu ustalenia, czy istnieją znaczne różnice w odsetkach osób w szpitalach i klinikach w Stanach Zjednoczonych.
Metody
Źródła danych i sposoby ich wykorzystania
Przeanalizowaliśmy wykorzystanie szpitala VA w latach 1991-1995
[hasła pokrewne: sklerodermia, disulfiram, suprasorb ]
[patrz też: Skoki tandemowe, kabiny toaletowe, cefepim ]
[przypisy: pokrzywka objawy, polipektomia, gimnazjum w lubaszu ]