Zależny od dawki wzrost śmiertelności w przypadku Vesnarinone wśród pacjentów z ciężką niewydolnością serca ad 6

Odnosi się to również do obserwowanego wzrostu śmiertelności w odpowiedzi na milrinon i flosequinan w poprzednich badaniach.13,16 Czy leki te wywierają bezpośrednie działanie arytmiczne lub przyspieszają przebudowę strukturalną komory, zapewniając w ten sposób podłoże do częstoskurczu komorowego i fibrylacji, nieznany. Pozytywny wpływ inhibitorów ACE, połączenia diazotanu izosorbidu i hydpalazyny oraz beta-blokerów na występowanie nagłej śmierci wydaje się być związany z regresją strukturalnej przebudowy komorowej, co sugeruje związek między poszerzeniem komorowym a śmiertelnymi zaburzeniami rytmu.17, 18 W tym badaniu nie oceniano wpływu vesnarinone na objętość komory. Pomimo zależnego od dawki zwiększenia śmiertelności w odpowiedzi na vesnarinon, dawka 60 mg leku miała znaczący korzystny wpływ na jakość życia w porównaniu z placebo. Ta korzyść, widoczna zarówno w punktacji fizycznej, jak i emocjonalnej kwestionariusza, sugeruje, że lek może wywierać pozytywny wpływ albo na czynność serca, albo na jakiś aspekt zaburzeń krążenia lub neurohormonów u pacjentów z niewydolnością serca, w efekt antycytokinowy.19 Poprawa jakości życia okazała się jednak krótkotrwała, ponieważ była obecna w 8 i 16 tygodniu, ale nie była już znacząca w końcowej ocenie 26-tygodniowej.
Kontrastujące działanie vesnarinonu na jakość życia i śmiertelność rodzą głębokie problemy dotyczące terapii niewydolności serca. Chociaż wydaje się, że wzrost śmiertelności związanej ze stosowaniem vesnarinonu eliminuje go jako przydatny lek na niewydolność serca, pacjenci z ciężką niewydolnością serca często są gotowi zaakceptować większe ryzyko śmierci w zamian za poprawę jakości życia. pomimo wzrostu częstości zgonów związanej z lekiem, różnica w śmiertelności wśród wszystkich randomizowanych pacjentów w trakcie badania wynosiła tylko 4 punkty procentowe (śmiertelność, 18,9 procent w grupie placebo w porównaniu z 22,9 procent w grupie 60 mg witkarinonu), mając na uwadze, że różnica w proporcji i wyraźna poprawa jakości życia pomiędzy grupą otrzymującą 60 mg mg-karnityny a grupą otrzymującą placebo po ośmiu tygodniach wynosiła 5 punktów procentowych (stopień poprawy, 23,8% w grupie placebo vs. 28,9% w przypadku salnityny Grupa). U pacjentów z niewydolnością serca klasy IV dawka 60 mg vesnarinonu poprawiła jakość życia bardziej niż placebo (38,9 procent vs 20,6 procent, różnica 18,3 punktów procentowych).
Te dane podnoszą co najmniej trzy ważne pytania. Po pierwsze, czy jakość życia poszczególnych pacjentów jest na tyle wysoka, aby usprawiedliwić zwiększone ryzyko śmierci w tej populacji. Po drugie, czy można zidentyfikować pacjentów, którzy mogą nagle umrzeć podczas otrzymywania vesnarinonu, aby można było uniknąć stosowania tego leku u tych pacjentów. Po trzecie, czy można zapobiec nagłemu zgonowi związanemu z vesnarinonem, aby uzyskać korzyści pod względem jakości życia bez zwiększonej śmiertelności. Ponadto pozorne ograniczenie poprawy jakości życia w ciągu pierwszych 16 tygodni leczenia podnosi kwestię, dlaczego korzyści zanikają.
[więcej w: sklerodermia, disulfiram, ambroksol ]
[patrz też: bombki styropianowe, chirurgiczne usuwanie ósemek, dentysta gliwice ]
[patrz też: orzechy włoskie kalorie, osa a pszczoła, szkoła podstawowa lubasz ]