Zależny od dawki wzrost śmiertelności w przypadku Vesnarinone wśród pacjentów z ciężką niewydolnością serca ad

Kobiety w wieku rozrodczym zostały wykluczone, o ile nie stosowały skutecznej antykoncepcji; kobiety nie były uprawnione w ciągu 60 dni po urodzeniu dziecka. Leczenie beta-blokerami lub sporadycznym leczeniem inotropowym wykluczało pacjentów z uczestnictwa. Pacjenci z listy oczekujących na przeszczep serca byli uprawnieni, jeśli w ciągu najbliższych sześciu miesięcy nie mieli szans na przeszczepienie. Projekt badania
Po dwutygodniowym okresie stabilizacji, podczas którego wszystkie leki i wyniki kliniczne pozostały niezmienione, kwalifikujący się pacjenci zostali losowo przydzieleni do otrzymywania placebo, 30 mg vesnarinonu na dzień lub 60 mg vesnarinonu na dzień. Pacjenci na liście oczekujących na przeszczep serca przeszli randomizację osobno. Ocena podstawowa i okresowa obejmowała kwestionariusz Minnesota Living with Heart Failure10 w celu oceny jakości życia, elektrokardiografii, chemii krwi, pomiarów hematologicznych, oceny zdarzeń niepożądanych i badania fizykalnego.
Zmienne wynikowe
Pierwszorzędową zmienną wynikową była śmiertelność ze wszystkich przyczyn, z efektami 30 mg vesnarinonu i 60 mg vesnarinonu w porównaniu oddzielnie z placebo. Jednym drugorzędnym rezultatem było połączenie śmiertelności ze wszystkich przyczyn i poważnych zachorowań z powodu niewydolności serca, zdefiniowanej jako przyjęcie do szpitala z powodu pogorszenia niewydolności serca, wymagającej leczenia z użyciem dożylnych leków inotropowych lub rozszerzających naczynia krwionośne przez co najmniej cztery godziny. Dodatkowe drugorzędne wyniki obejmowały mierniki jakości życia, częstość występowania nagłej śmierci z przyczyn sercowych (w odróżnieniu od zgonu z powodu postępującej niewydolności serca), liczbę hospitalizacji i wizyt w izbie przyjęć z powodu niewydolności serca oraz częstość występowania zdarzenia niepożądane.
Analiza statystyczna
Przy założeniu, że śmiertelność w grupie placebo wynosiłaby 20 procent w pierwszym roku i aby dać badaniu 90 procent mocy wykrywania 30 procentowej redukcji umieralności w grupach otrzymujących vesnarinon, wielkość próby 3618 (1206 na leczenie grupa) była wymagana. Ogólny poziom istotności wynoszący 0,05 dla tego badania został ustalony; Porównywanie parami każdej grupy z aktywnym lekiem z placebo wymagało dostosowania Bonferroni w celu ustawienia wartości alfa dla każdego dwustronnego porównania przy 0,025. Aby osiągnąć obliczoną moc, badanie zaplanowano zakończyć, gdy w grupie placebo wystąpiło 232 zgonów. Sekwencyjny monitoring przeprowadzany przez komitet monitorujący dane i bezpieczeństwo w odstępach sześciomiesięcznych był przeprowadzany przy użyciu symetrycznej funkcji wydatków O Brien-Fleming, aby utrzymać poziom alfa na poziomie 0,025 na końcu badania dla każdego porównania placebo dla leku. Porównanie przeżycia przeprowadzono przy użyciu modelu proporcjonalnych hazardów Coxa. Ostateczna wartość P dla każdego porównania lek-placebo została dostosowana w celu uwzględnienia powtórnych testów przeprowadzonych przez komitet monitorujący dane i bezpieczeństwo. Przeżywalność i zachorowalność oceniano za pomocą analizy czasu do wystąpienia z uwzględnieniem korelacji z współzmiennymi związanymi z umieralnością, aby poprawić dokładność oszacowania efektu leczenia. Krzywe przeżycia i inne krzywe czasu do zdarzenia obliczono metodą Kaplana-Meiera
[podobne: belimumab, cefepim, bifidobacterium ]
[podobne: ambrisentan, blachodachówka gontopodobna, żeliwo szare ]
[przypisy: płatki jaglane właściwości, płesznik, pluskwy ugryzienia ]